چگونه شماره حساب یا شبا را از ...

حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ‌ها از قدیم‌الایام برای محافظت از مکان‌ها بر روی دیوارها نصب می‌شده اما طرح‌های ساده آن، گاه چنان‌که باید کارایی لازم را نداشته و نمی‌توانسته از ورود سارقان جلوگیری نماید.
حفاظ شاخ گوزنی نسل جدیدی از حفاظ‌ها است که با ساختار منحصربه‌فردش مانع نفوذ افراد شرور به منازل از پشت‌بام‌ها و دیوارها شده و جنس عالی آن نوید سال‌ها ماندگاری را می‌دهد.
فناوری‌های روز به‌کاررفته در ساخت، از قطعات فلزی محصولی کاربردی را تولید نموده که برخلاف نمونه‌های قدیمی با لبه‌های تیز طراحی‌شده، ازاین‌رو می‌توان بر روی قدرت محافظتی آن حساب ویژه بازنمود.
افراد متخصص ورود یافته به صنعت حفاظ‌های ساختمانی توانسته‌اند با چیدمانی زنجیروار و به صورتی متراکم و با طول و عرض‌هایی متفاوت و متناسب با درخواست مشتریان حفاظ شاخ گوزنی را به‌گونه‌ای طراحی نمایند که با نصب آن بی‌هیچ وجه دیگر نگران سرقت نباشید. رنگ‌های گوناگون این محصول زیبایی بی‌نظیری به آن بخشیده و این امکان را فراهم نموده که امنیت و زیبایی را به‌صورت هم‌زمان دریافت نماییم.
جنس به‌کاررفته در حفاظ شاخ گوزنی
اگر قرار باشد کیفیت، استحکام و ماندگاری را از حفاظ شاخ گوزنی شاهد باشیم، باید بر روی متریال به‌کاررفته در ساخت این محصول تمرکز ویژه‌ای نماییم، زیرا جنس مؤلفه‌ای است که اگر از نوع مرغوب انتخاب نشود، قادر نیست آن امنیت لازم که از آن انتظار می‌رود را به نمایش بگذارد.
اغلب از آهن کارنکرده و میلگردهایی استاندارد در ساخت این حفاظ‌ها استفاده‌شده به همین دلیل است که امکان شکستن، بریدن و خمیدن آن وجود نداشته و تراکم بالای آن نیز احتمال رد شدن از آن را به صفر می‌رساند.
تمامی منازل، ویلاها، باغ‌ها میتوانند از حفاظ شاخ گوزنی در جهت امنیت بخشی بیشتر به فضای خود استفاده نمایند.
این حفاظ‌ها را با دستگاه تیزرو بریده و توسط جوش برق بعد از ایجاد خم‌کاری‌های لازم به صورتی مهندسی‌شده به هم متصل می‌کنند و برای ایجاد تیزی در لبه‌های آن قبل از مونتاژ با دستگاه برش در آن‌ها طرح‌هایی شبیه به شاخ گوزن ایجاد میکنند.
نوع خاص طراحی و تراکم بالای این سازه که نوید امنیتی فراوان را دارد، اقبال عموم را به سمت خود جذب نموده به‌گونه‌ای که امروزه کمتر مکانی است که صاحبان آن به امنیت و شکیل بودن به‌صورت هم‌زمان اهمیت بدهند اما به نصب این محصول کارآمد روی نیاورده باشند.
ارتفاع و عرض و تراکم حفاظ شاخ گوزنی به چه صورت است
اگرچه افراد برای انتخاب ابعاد حفاظ شاخ گوزنی هیچ‌گونه محدودیتی نداشته و قادرند آن را در اندازه‌های متفاوت سفارش دهند اما این محصول به‌صورت استاندارد اغلب در پنل های 2 متری و با ارتفاع 50تا150 سانتی‌متر و عرض 35تا 40 سانتی‌متر تولید میشود.
امکان سفارشی‌سازی این محصول باعث جلب‌توجه صاحبان بناها به آن شده است.
همان‌قدر که ارتفاع و عرض میتواند در این نوع حفاظ دارای اهمیت باشد تراکم نیز توانسته به‌عنوان ملاکی مهم خودنمایی کند.
تراکم عموما به تعداد شاخه‌های اصلی موجود در یک پنل 2 متری گفته می‌شود که مسلما این تعداد قابل‌تغییر بوده و با افزایش آن می‌توان کیفیت را نیز ارتقا داد و اغلب از 8 تا 12 ردیف را شامل می‌شود.
شاخه‌های اصلی باید به ویژگی‌هایی مانند جوش شدن به‌صورت مستقیم به شاسی اتصال شاخه‌های فرعی به آنها دارای ارتفاعی برابر با ارتفاع حفاظ شاخ گوزنی آراسته باشند در غیر این صورت شاخه فرعی بوده و در این دسته‌بندی جای میگیرند.
ارتفاع و تراکم حفاظ شاخ گوزنی
همیشه سلیقه افراد تأثیرگذار بوده و سفارش‌ها را از حالت استاندارد خارج نموده و به سمت محصولاتی شخصی‌سازی‌شده پیش میبرد.
قصد خرید حفاظ شاخ گوزنی رادارید باید بدانید نمونه‌هایی که ارتفاع 70 تا 90 سانتی‌متر را پوشش میدهند بهترین گزینه هستند زیرا حتی بلندقامت‌ترین افراد نیز توان عبور از این حفاظ‌ها را نداشته ازاین‌رو ضریب امنیت بالایی دارند.
ازآنجایی‌که تراکم نیز سرنوشت‌ساز بوده و می‌تواند به‌عنوان عامل بازدارنده وارد عرصه شود و سرقت‌ها را کاهش دهد بهتر است بین 8 تا 12 شاخه اصلی در نظر گرفته شود تا هم استقامت خوبی را به نمایش بگذارد و هم زیبایی وصف برانگیزی را ترسیم کند.
ویژگی‌های حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ‌ها از همان ابتدای ورودشان به بازار باهدف ایجاد امنیت بیشتر برای ساکنین منازل ویلاها تولید شدند و در طی پیشرفت خود سعی نموده‌اند، در این موارد قدرتمندتر ظاهر شوند.
با پدید آمدن حفاظ شاخ گوزنی گمان می‌رود به نمونه‌ای دست‌یافته باشیم که تمامی مزایای یک حفاظ ایدئال را در خود گنجانده است.
با ویژگی‌های منحصربه‌فرد حفاظ شاخ گوزنی بیشتر آشنا شوید.
· عبور غیرممکن
با بررسی حتی اجمالی به طرح و ساختار حفاظ شاخ گوزنی حتی افراد غیرمتخصص نیز متوجه می‌شوند که عبور از روی این سازه با لبه‌های تیز و تراکمی بالا غیرممکن بوده و به‌واقع یک سد محکم در برابر عبور افراد ایجاد نموده است.
· مقاوم در برابر فرسایش
باران سرما و گرمای شدید عواملی هستند که این حفاظ باید در برابر آنها مقاومت نموده و دچار فرسایش، زنگ‌زدگی، خوردگی نشود و در یک‌کلام استحکام بالایی از خود نشان دهد.
جنس به‌کاررفته مطمئناً شمارا تا سال‌ها از بابت مجهز شدن به حفاظی غیرقابل نفوذ و مستحکم راحت میکند.
· خم‌کاری‌ حرفه‌ای
خم‌کاری‌ها به‌گونه‌ای در نظر گرفته‌شده‌اند تا مانع ایستادن افراد بر لبه دیوار شده تا از اقدام آنها برای برش و شکستن میله‌ها جلوگیری به عمل آید هرچند این حفاظ‌ از جنس مرغوب بوده اما به‌هرحال همیشه این احتمال وجود دارد که افرادی با این نیت تصمیم داشته خود را به لبه دیوار برسانند و با شکستن حفاظ‌ها به داخل وارد شوند.
· هزینه بازسازی محدود
هرچند آسیب از حفاظ شاخ گوزنی به دور بوده و تا سال‌ها رفیق شفیق دیوارهای منازل باغ‌، ساختمان‌ میباشد، اما به‌هرحال ممکن است گذر زمان بر آن خدشه‌ای وارد سازد که در این صورت با صرف هزینه‌ای اندک می‌توانید زیبایی و امنیت ابتدایی آن را دوباره احیا نمایید.
· تراکم قابل‌تغییر
بسیاری گمان میکنند تراکم استاندارد این حفاظ‌ها جوابگوی امنیت موردنظر آنها نبوده بدین ترتیب تمایل دارند که بر میزان تراکم حفاظ‌ آنها افزوده شود.
در چنین حالتی به‌هیچ‌وجه نگران نباشید زیرا این حفاظ‌ها در ساختار انعطاف‌پذیر بوده و به‌خوبی قادرند با نیاز مشتری خود را تطبیق دهند که افزایش تراکم یک نمونه از آن است.
· نمای ساختمان
به‌هرحال برای مکان‌هایی چون ویلا باغ‌ها داشتن نمای بیرونی زیبا از نکات مهم دیزاین محسوب می‌شود. به‌راستی نمای حفاظ‌های قدیمی که تداعی‌کننده میله‌های زندان بود را با زیبایی حفاظ شاخ گوزنی نمی‌توان مقایسه نمود.
دو تفاوت حفاظ شاخ گوزنی با حفاظ‌های قدیمی
اگرچه حفاظ‌ سنتی و کلاسیک سال‌ها است که در کوچه و خیابان‌ها بر دیوار و پنجره‌های مکان‌های مختلف جا خوش نموده‌اند اما با ورود حفاظ شاخ گوزنی به‌ ابهت و اقتدار آنها در هم شکست و دو تفاوت عمده این دو محصول باعث شد شاخ گوزن‌های زیبا بر روی دیوار خوش بدرخشند.
تنوع فوق‌العاده
حفاظ‌های کلاسیک قدیمی کمتر در امر ظاهرسازی بنا شرکت می‌نمودند و اغلب در نمونه‌ ساده و بدون آراستگی ظاهری تولید میشدند.
با نگاهی به ساختمان‌های زینت شده با حفاظ شاخ گوزنی هر فردی به زیبایی آن اعتراف نموده و قادر نیست ارزش دکوراتیو بالای آن را انکار نماید.
این موضوع به حدی اهمیت دارد که اگر حتی از مقوله امنیت آن نیز بگذریم خود به‌تنهایی می‌تواند ملاکی ارزنده برای انتخاب باشد.
نگاه نمودن به لبه‌های تیز و شاخه‌های به هم تنیده شاخ‌های گوزن مانند این حفاظ حتی فکر نزدیک شدن را از سر هر سارقی دور میسازد چه برسد به عبور نمودن از آنها حال‌آنکه بسیار شنیده‌ایم که سارقان به‌راحتی از بسیاری حفاظ‌ قدیمی عبور نموده و به برش و قطع نمودن آنها اقدام کرده‌اند.
نحوه ساخت و نصب حفاظ شاخ گوزنی
مراحل ساخت دارای تنوع زیادی است تا تمامی قسمت‌ کار در نظر گرفته‌شده و نکته‌ای از ذهن متخصصان این حوزه دور نماند و در پایان نیز کاری ایدئال و مرغوب به خریداران عزیز تقدیم شود.
· اعزام کارشناسان متبحر و باتجربه به محل
· کسب شناخت کافی از محل
· اندازه‌گیری دقیق متراژ مدنظر برای اجرای و نصب حفاظ
· معرفی نمونه حفاظ مناسب بر اساس نوع ساختمان و ویژگی سازه ساختمان
· انتخاب حفاظ موردنظر برحسب سلیقه و بودجه کارفرما
· شروع کار جوشکاری با روش الکترود
· اندازه نمودن و برش حفاظ دقیقاً متناسب با ابعاد ساختمان توسط دستگاه فرز
· نصب حفاظ دقیقا منطبق بر موقعیت ساختمان‌ و با اجرای امنیت بالا
گوزن یکی از زیباترین‌ حیوانات خلق شده توسط خداست که توانسته الهام‌بخش اختراع بسیاری از ابزارها و وسایل باشد. به عنوان مثال حفاظ شاخ گوزنی از این حیوان دوست داشتنی، زیبا و قوی الهام گرفته شده است.
این نوع از حفاظ‌ها نه تنها توانسته ظاهری زیبا را برای ساختمان‌ها فراهم آورد بلکه استحکام آن نیز به هیچ عنوان دست کمی از شاخ‌های قوی گوزن ندارد.
درواقع این نوع از نرده حفاظ ها از میل گردها با شکل و نظم خاص و منظم در یک خط مستقیم به هم متصل گردیده اند که قسمت بالایی آن مانند چاقو برنده و مانند سوزن تیز شده است.
و بعد از اینکه از طریق جوش کاری به هم متصل شدند درون یک کوره پخت رنگ قرار میگیرند و رنگ میشوند که این به نظر یک حفاظ بسیار مناسب و قابل اعتماد و راحت برای نصب میباشند.
https://hefazeiran.ir
submitted by miladdel to u/miladdel [link] [comments]

میزان و نحوه محاسبه شارژ ساختمان چگونه است؟ (سیر تا پیاز شارژ آپارتمان ها) | گروه وکلای آسا

میزان و نحوه محاسبه شارژ ساختمان چگونه است؟ (سیر تا پیاز شارژ آپارتمان ها) | گروه وکلای آساhttps://preview.redd.it/bc9duw7x57461.jpg?width=447&format=pjpg&auto=webp&s=3901e9a9caa3e933b8fb7168379e2527c2afdd4a

شارژ ساختمان چیست؟

همه ی ساختمان ها دارای هزینه هایی هستند. شارژ ساختمان هزینه‎ هایی است که برای حفظ و نگهداری بخش ‌های مشترک و مشاع آپارتمان از طرف ساکنین پرداخت می‌ شود.
میزان شارژ و هزینه ها به نوع مجتمع و امکانات آن بستگی دارد. طبیعی است که هر چه میزان امکانات یک ساختمان بیشتر باشد مبلغ حق شارژ هم بیشتر است.
ممکن است قسمت‌ هایی از ساختمان اصلا مورد استفاده برخی از همسایگان قرار نگیرد، اما این دلیلی برای پرداخت نکردن شارژ نمی‌ شود و هم مالکان خانه و هم مستاجران لازم است مبلغ تعیین شده برای شارژ را پرداخت کنند.
حق شارژ باید به صورت ماهیانه پرداخت شود.

انواع هزینه های ساختمان کدامند؟

شارژ ساختمان برای چه هزینه هایی مصرف می شود؟
سهم هر یک از مالکان آپارتمان ها از مخارج قسمت های مشترک ساختمان به دو نوع تقسیم می شود: هزینه های نسبی و ثابت.

1- هزینه های نسبی:

هزینه های نسبی به تناسب سهم هر مالک از مساحت زیر بنا حساب می شود.
یعنی هزینه هایی از قبیل آب، گازوئیل و آسفالت پشت بام و … علاوه بر آن طبق ماده 14 قانون تملک آپارتمان ها مدیر یا مدیران وظیفه دارند تمام بنا را در مقابل آتش سوزی بیمه کنند.
سهم هر یک از مالکان به تناسب سطح زیربنای آنها به وسیله مدیر یا مدیران تعیین و به شرکت بیمه پرداخت می شود.
بنابراین هزینه های نسبی ساختمان شامل هزینه های مستمر و حق بیمه تقسیم می شود.
روش تقسیم در این نوع هزینه ها به این شکل است که ابتدا متراژ کل واحدها به دست می آید سپس هزینه کل به متراژ تقسیم و هر واحدی براساس متراژ سهم خود را پرداخت می کند. در خصوص تقسیم حق بیمه نیز از این روش استفاده می شود.

2- هزینه های ثابت ساختمان کدام است؟

هزینه های ثابت هزینه هایی هستند که به متراژ ساختمان ارتباطی ندارند.
مثل هزینه های مربوط به سرایدار، نگهبان، متصدی، آسانسور، هزینه های نگهداری و تاسیسات، باغبان و قسمت های مشترک و … نوع دیگر این نوع هزینه ها اندوخته قانونی است که در برابر هزینه های اتفاقی ساختمان را بیمه می کند.
تصمیم در مورد میزان این نوع اندوخته به عهده مجمع عمومی مالکین است. به صورت معمول این نوع هزینه ها به صورت مساوی بین واحد ها تقسیم می شوند.

نحوه محاسبه شارژ ساختمان چگونه است؟

از دو راه کلی می توان سهم مالکان از هزینه های مشترک ساختمان و مبلغ شارژ را تعیین کرد؛
اول از راه قانونی و دوم قراردادی.
برای تعیین سهم مالکان از راه قانونی باید به سراغ ماده ی 4 قانون تملک آپارتمان ها برویم.
در این ماده بیان شده است که حق شارژ باید با توجه به مساحت پرداخت شود.
البته به جز هزینه هایی که به دلیل عدم ارتباط با مساحت زیر بنا به صورت مساوی تقسیم خواهد شد.
همچنین با توجه به تبصره 3 همین ماده، چنانچه چگونگی استقرار حیاط ساختمان یا بالکن یا تراس مجموعه به گونه ای باشد که تنها از یک یا چند واحد مسکونی، امکان دسترسی به آن باشد، هزینه حفظ و نگهداری آن قسمت به عهده استفاده کننده یا استفاده کنندگان است.

“انواع روش های محاسبه شارژ ساختمان”

برای محاسبه شارژ ساختمان روش ‌های مختلفی وجود دارد.
هیئت ‌مدیره ساختمان باید با توجه به نوع آپارتمان و میزان هزینه ‌های آن یکی از روش های محاسبه شارژ ساختمان را انتخاب کند. هر یک از این روش‌ ها فرمول محاسبه خاص خود را دارند.
محاسبه شارژ ساختمان به روش‌ های زیر انجام می‌ شود:
 • شارژ واحدی
 • شارژ متراژی
 • شارژ نفری
 • شارژ نفری متراژی
 • شارژ واحدی به همراه شارژ متراژی
 • شارژ واحدی به همراه شارژ نفری
 • شارژ واحدی به همراه شارژ نفری متراژی
 • شارژ نفری به همراه شارژ متراژی
 • شارژ واحدی به همراه شارژ متراژی و شارژ نفری
 • شارژ بر اساس هزینه ‌های مجتمع مسکونی و آپارتمان ‌ها

محاسبه شارژ واحدی چگونه است؟

شارژ واحدی مناسب مجتمع‌ های مسکونی، اداری و تجاری است.
این نوع شارژ بر اساس تعداد واحدها محاسبه می‌ شود و همه واحدها به میزان برابر و به صورت ماهانه شارژ پرداخت می ‌کنند. در محاسبه شارژ ساختمان به این روش، داشتن و یا نداشتن انباری و پارکینگ هم در تعیین میزان شارژ موثر است. این روش محاسبه شارژ ساختمان مناسب مجتمع‌ هایی است که واحدهای یکسانی دارند، دارای سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی نیستند و هر واحد کنتور های آب و گاز مستقل دارند.

محاسبه شارژ متراژی چطوری است؟

این روش، مناسب مجتمع ‌های مسکونی، اداری و تجاری است. در این نوع پرداخت شارژ، همه واحدها با توجه به میزان متراژی که دارند، شارژ خود را به صورت ماهانه پرداخت می‌ کنند.
برای مثال اگر شارژ هر متر 2000 تومان باشد، شارژ یک واحد ۱۰۰ متری، 200 هزار تومان به صورت ماهانه است و شارژ یک واحد صد و پنجاه متری، 150 هزار تومان به صورت ماهانه است. این روش محاسبه برای مجتمع ‌هایی که واحد هایی با متراژ متفاوت دارند، مفید است.

شارژ نفری ساختمان چگونه است؟

این نحوه محاسبه شارژ به تعداد ساکنان هر واحد بستگی دارد و تنها در مجتمع‌ های مسکونی کاربرد دارد.
برای مثال شارژ هر نفر به صورت ماهانه، چهل هزار تومان است. به این ترتیب، شارژ واحدی که سه نفر ساکن آن هستند، ماهانه 120 هزار تومان می‌ شود و واحدی که پنج نفر ساکن دارد، باید ماهانه 200 هزار تومان پرداخت کند. این روش برای مجتمع‌ هایی که سیستم آب مشترک دارند، مناسب است.

میزان شارژ نفری متراژی چگونه است؟

در این روش هر واحد بر اساس تعداد افراد و متراژ واحد، باید به صورت ماهانه شارژ پرداخت کند.
اصولا نحوه محاسبه هر کدام از این بخش ‌ها به صورت بیست به هشتاد است، یعنی میزان شارژی که برای متراژ تعیین می‌ شود باید نسبت بیست به هشتاد با شارژ نفری داشته باشد. برای مثال، واحدها برای پرداخت شارژ، باید نفری ۱۰۰۰۰ تومان و برای هر متر، ۸۰۰ تومان پرداخت کنند. یعنی یک واحد صد متری که سه نفر ساکن آن هستند، باید ماهیانه هفتاد هزار تومان پرداخت کند. این روش محاسبه مناسب مجتمع‌ های مسکونی است که واحدهای آن متراژ متفاوتی دارند و سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی دارند. این مجتمع‌ ها سیستم آب مشترک نیز دارند.

نحوه محاسبه شارژ واحدی به همراه شارژ متراژی:

این روش محاسبه شارژ ساختمان مناسب مجتمع‌ های مسکونی، اداری و تجاری است.
در این روش شارژی ثابت وجود دارد که با میزان شارژ متغیر متراژی جمع بسته می ‌شود و واحدها باید این میزان شارژ را به صورت ماهیانه پرداخت کنند. برای مثال، شارژ ثابت یک واحد مسکونی، ماهانه 50 هزار تومان است و شارژ متراژی آن، 600 تومان برای هر متر مربع است.
در این صورت یک واحد مسکونی با متراژ 100 متر، مبلغ 110 هزار تومان را باید به صورت ماهانه پرداخت کند. اگر شارژ ثابت یک واحد اداری 60 هزار تومان باشد و این واحد 100 متر باشد، شارژ ماهانه آن 140 هزار تومان به صورت ماهانه می‌ شود. این روش محاسبه برای مجتمع ‌هایی که دارای واحد هایی با متراژ متفاوت هستند، دارای سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی هستند و مجتمع ‌های ترکیبی که واحد های مسکونی و اداری در یک ساختمان است مناسب می باشد.

شارژ واحدی به همراه شارژ نفری:

این روش محاسبه شارژ ساختمان مناسب مجتمع‌ های مسکونی است. در این روش، واحدها دارای شارژ ثابت هستند و شارژ متغیری که بر اساس تعداد ساکنین هر واحد مشخص می‌ شود، به آن اضافه می ‌شود و واحدها باید آن را به صورت ماهانه پرداخت کنند. برای مثال شارژ ثابت هر واحد ماهانه 50 هزار تومان است و به ازای هر نفر باید 20 هزار تومان شارژ پرداخت کنند. با این حساب، شارژ یک واحد مسکونی که سه نفر ساکن دارد، ماهانه 110 هزار تومان می ‌شود و شارژ واحدی با چهار عضو، ماهانه 130 هزار تومان می‌ شود. این روش محاسبه برای مجتمع ‌هایی که واحد هایی با متراژ یکسان دارند و آب مشترک دارند، مناسب است.

شارژ واحدی به همراه شارژ نفری متراژی:

در این روش محاسبه شارژ ساختمان، از ترکیب شارژ ثابت به همراه شارژ نفری و شارژ متراژی استفاده می ‌شود.
برای مثال، هر واحد مسکونی، شارژ ثابت ماهانه‌ ای به مبلغ 50 هزار تومان دارد و برای هر متر مربع باید 1000 تومان و برای هر نفر، 10000 هزار تومان پرداخت شود. در این صورت شارژ یک واحد مسکونی با متراژ 100 متر و سه نفر عضو، ماهانه 180 هزار تومان می ‌شود. واحدی با متراژ 150 متر مربع با چهار نفر عضو، باید مبلغ 240 هزار تومان به صورت ماهانه پرداخت کند. این روش محاسبه شارژ ساختمان برای مجتمع‌ های مسکونی که دارای واحد هایی با متراژ متفاوت و سیستم گرمایش و سرمایش و آب مشترک هستند، مناسب است.

شارژ نفری به همراه شارژ متراژی:

این نوع شارژ بر اساس تعداد ساکنین واحد و متراژ هر واحد مشخص می ‌شود.
برای مثال، شارژ هر متر مربع 1000 تومان و برای هر نفر 10000 تومان است. با این حساب، شارژ یک واحد 100 متری با سه ساکن، ماهیانه 130 هزار تومان می ‌شود و شارژ یک واحد 150 متری با چهار نفر عضو، ماهیانه 190 هزار تومان می ‌شود. این روش محاسبه برای مجتمع ‌های مسکونی که دارای سیستم گرمایش و سرمایش و آب و گاز مشترک هستند اما متراژ متفاوتی دارند، مناسب است.

شارژ واحدی به همراه شارژ متراژی و شارژ نفری:

این روش محاسبه مناسب مجتمع ‌های مسکونی است.
برای مثال، شارژ ثابت هر واحد 50 هزار تومان است و برای هر مترمربع باید 1000 تومان و برای هر نفر، 10 هزار تومان پرداخت شود. در این صورت یک واحد با متراژ 100 متر و سه عضو باید ماهیانه 180 هزار تومان پرداخت کند. این روش برای مجتمع ‌های مسکونی که واحد هایی با متراژ متفاوت دارند و سیستم گرمایش و سرمایش، آب و گاز مشترک دارند، مناسب است.

تعیین شارژ بر اساس هزینه‌ها:

در این روش محاسبه، شارژ ساختمان بر اساس هزینه ‌های انجام شده، بین واحدها تقسیم می‌ شود.
اصولا هزینه‌ های آب به صورت نفری و هزینه گاز به صورت متراژی و هزینه ‌های برق به صورت واحدی یا ثابت محاسبه می ‌شود.

نحوه محاسبه شارژ آپارتمان خالی:

ممکن است یکی از واحدها خالی باشد و مالک واحد مربوطه از پرداخت حق شارژ امتناع کند. آیا واحد خالی هم باید حق شارژ را بپردازد؟
لازم است بدانید مالک واحدهای خالی هم باید هزینه های مربوط به نگهداری ساختمان را پرداخت کند.
هزینه های مربوط به نگهداری آپارتمان چه مالک از آن استفاده کند و چه استفاده نکند، باید توسط همه پرداخت شود.
طبیعی است که مواردی مثل ایزوگام کردن پشت بام یا هزینه های مربوط به نمای ساختمان برعهده همه بوده و جزو هزینه های مربوط به مشاعات است و در مورد آنها دیگر بحث استفاده یا عدم استفاده مطرح نیست.

آیا برای نوزاد هم باید حق شارژ پرداخت کنیم؟

در خصوص سهم شارژ برای نوزاد در قانون صحبتی نشده است.
بنابراین، این موضوع بستگی به توافق مدیر یا هیات مدیره ساختمان دارد. به صورت منطقی با ورود نوزاد مصرف آب، برق، گاز و … افزایش می یابد، بنابراین منطقی است که برای نوزاد هم حق شارژ پرداخت شود.

برخورد با ساکنانی که حق شارژ خود را پرداخت نمی کنند:

پرداخت نکردن حق شارژ ساختمان، یکی از اختلافات رایج در آپارتمان ها است. این پرسش وجود دارد که با کسی که حق شارژ خود را نمی پردازد چگونه برخورد کنیم؟
برای مطالبه ی حق شارژ از این افراد، چهار گام زیر وجود دارد:
 1. تذکر کتبی بابت عدم پرداخت حق شارژ.
 2. در صورت عدم پرداخت، مدیر ساختمان باید طی اظهارنامه ای به همسایه خاطی ابلاغ کند که ظرف 10 روز از تاریخ گفته شده، سهم بدهی خود را از هزینه های مشترک پرداخت کند. در غیر این صورت او می تواند از ارائه خدمات مشترک نظیر شوفاژ، آب گرم، گاز و… به واحد مربوطه خودداری کند.
 3. اگر باز هم همسایه از پرداخت شارژ خودداری نمود، مدیر ساختمان باید به اداره اجرای اسناد رسمی مراجعه نماید و براساس اظهارنامه ابلاغ شده علیه او درخواست صدور اجراییه کند. اداره اجرا از مدیر می خواهد مالی از مالک یا مستاجر خاطی معرفی کند تا با توقیف و فروش آن حق شارژ پرداخت شود. همچنین اگر مقدار حق شارژ مورد مطالبه کمتر از 20 میلیون تومان باشد، مدیر به شورای حل اختلاف محل مراجعه و تقاضای پرداخت می کند. اگر مبلغ حق شارژ مورد مطالبه بیشتر از 20 میلیون تومان باشد باید به دادگاه عمومی محل ملک مراجعه کند.

کدام هزینه ها را مالک و کدام را مستاجر باید بپردازد؟

با توجه به مواد 485 و 486 قانون مدنی، هزینه هایی که بر عهده ی هر یک از مالک و مستاجر است را به صورت زیر می توان طبقه بندی کرد:

هزینه هایی که پرداخت آن بر عهده مستاجر است:

 • پول آب، برق، گاز و تلفن.
 • هزینه تعمیر و سرویس آسانسور.
 • هزینه شارژ ساختمان.
 • هر نوع خرابی که توسط مستاجر ایجاد شده باشد.
 • رفع مشکل فاضلاب بعد از گذشت چند ماه اقامت مستاجر.
 • پرداخت عوارض سالانه پسماند شهرداری.

هزینه هایی که پرداخت آن بر عهده مالک است:

 • هزینه تعمیرات عمده آسانسور و خانه.
 • هزینه رفع مشکل فاضلاب در ابتدای ورود مستاجر.
 • هزینه عوارض نوسازی شهرداری.
 • تعمیرات ترکیدگی لوله.

آیا ساکنان طبقات همکف و اول می توانند هزینه های مربوط به آسانسور را نپردازند؟

برخی از افراد تصور می کنند که چون در طبقات همکف و اول زندگی می کنند و استفاده ای از آسانسور ندارند، پس پرداخت هزینه های تعمیر و نگهداری آسانسور بر عهده ی آنها نیست.
اما این تصور اشتباه است. هزینه های مربوط به آسانسور جزو هزینه های مشترک است و مربوط به تمام ساکنین است و ارتباطی به استفاده یا عدم استفاده از آسانسور ندارد.
بنابراین حتی ساکنان طبقات همکف و اول هم باید هزینه های مرتبط با آسانسور را بپردازند.

اگر مبالغ جمع آوری شده به عنوان شارژ هر ماه استفاده نشود تکلیف چیست؟

اگر شارژ های ماهیانه چندین ماه استفاده نشود و یا مقداری از آن باقی بماند ساکنین نمی توانند در ماه های بعدی از پرداخت شارژ خودداری کنند و همه ساکنان باید هر ماه حق شارژ آپارتمان را پرداخت کنند و کاری به میزان موجودی صندوق نداشته باشند.
هئیت مدیره وظیفه دارد این مبالغ را باید در صندوق مالی نگه دارد.
گروه وکلای آسا متشکل از مجموعه ای از وکلای پایه یک دادگستری ، مشاوران حقوقی ، کار آموزان وکالت و متخصصین امور ثبتی و گمرکی است . هدف موسسه ارایه خدمات حقوقی مطمئن و مقرون به صرفه به صاحبان مشاغل ، شرکت های تجاری و استارتاپ های نو ظهور و همچنین آسان نمودن روند پیگیری دعاوی ملکی ،خانوادگی و کیفری است .
submitted by soroursani to u/soroursani [link] [comments]

این موارد و کمبودهای این حوزه، سازمان سپند را برآن داشت ARMENchik skachat

این موارد و کمبودهای این حوزه، سازمان سپند را برآن داشت ARMENchik skachat

تا با ساخت چنین آزمایشگاه هایی چه به صورت سیار و چه به صورت ثابت، این نقطه ضعف مهم کشور را پوشش دهدمخاطبان گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این گزارش، صرفاً جهت تحلیل و بررسی روایت رسانه‌های بین المللی منتشر شده است و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب کنیم ولی آنچه که قطعی است اینکه دولت سعی می‌کند جبران کاهش قدرت خرید را در حقوق کارکنان و بازنشستگان انجام دهد. سخنگوی دولت گفت: از سوی دیگر طبیعتاً میزان فروش نفت کشور نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت و دولت این درآمد اضافی را صرف سرمایه گذاری‌های زیربنایی و تکمیلی خواهد کرد. بودجه همان چیزی ARMENchik skachat که او را اشبه الناسهرگز مورد تأیید مشرق نیست. از سوی دیگر می توان گفت نتانیاهو امیدوار است که ایران را به درگیری نظامی در منطقه بکشاند، یک درگیری که طرف اصلی آن آمریکا به ریاست در حالی که تا دو سال پیش از چنین توانایی در کشور برخوردار نبودیم و بسیاری از نهادهای علمی جهان، دستیابی کشورمان با این فناوری و امکانات بدون کمک خارجی را با دیده
پاسخ گذاشتن اقدامات متجاوزانه نیست سخنگوی دولت در پاسخ به موضع گیری هایی مبنی بر اینکه نباید در زمین دشمن بازی کنیم و در دام آنها بیفتیم گفت: اشاره مسئولان به کسانی که مرتکب این ترور و جنایت شدند، باید مطمئن باشند که تاوان آن را خواهند پرداخت اما در مکان، ARMENchik skachat زمان و به شیوه‌ای که ما انتخاب می‌کنیم. مطمئناً پاسخ قاطع و مجازات سنگین در صدام بود از تنها نقطه‌ی ارتباطی با خلیج فارس و برافراشتن یک پرچم سه ‌رنگ روی بام مسجد فاو! جنگ همان جنگ است و دشمن هم همان دشمن. فقط انگار به‌جای «اروند» باید بگذاریم تحریم: «خدای قبل ازراکت فجر و بمب هوا پرتاب سقوط آزاد در حال پرتاب از سوخو ۲۲ سپاه در سالهای اخیر صحبت های زیادی در خصوص بمب های دورایستای یاسینانتظار تروریست‌ها هست. ربیعی درخصوص رویکرد دولت در تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: بودجه از اساس به نحوی طراحی شده است که دارای تعادل باشد. اجتناب از تشدید تنش و افتادن در دام دشمنان یک استراتژی کلی و همیشگی بوده و به حادثه مشخصی منحصر نیست. ربیعی گفت: قطعاً پاسخ ما آنطور نباید باشد که دشمن می‌خواهد.

به‌کار می‌برد. اینان هستند که نمی‌پذیرند کسی بگوید ARMENchik skachat

برای صدسال آینده رهبری آینده جهان از آنِ ماست. آن‌ها نمی‌ترسند، نگران نمی‌شوند و می‌ایستند و حرکت بزرگی را شروع ایران اما بعد از انتشار خبر شهادت محسن فخری زاده در یک جنایت تروریستی، نگرانی درمیان محافل و رسانه های رژیم صهیونیستی به وضوح دیده می شود و اکثر قریب به اتفاق از مهمترین اتفاقات در این خصوص، مرداد ماه سال ۹۵ بود که عملیاتی شدن مجدد تعدادی از هواپیماهای تهاجمی سوخو ۲۲ برای نیروهای مسلح کشورمان ARMENchik skachat اعلام و با عملیاتی‌شدن مجدد ایرئیس جمهور در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا، گفت: قرارگاه فرماندهی بایستی درباره اعمال جرایم و اعلام آن به افکار عمومی با جدیت فعالیت کند. کارشناسان و تحلیلگران صهیونیستی معتقدند که اسرائیل نباید خوشبین باشد، چرا که ایران قطعا به شکل دردناکی به این جنایت پاسخ می‌دهد. در این میان پیامدهای ترور محسنمی‌کنند. این حرکت آنقدر ارزشمند است که دشمن چاره‌ای ندارد جز حذف آن عنصر، چرا که با ملتی مواجه است که نمی‌ترسد و نمی‌تواند آن‌ها را تطمیع کند و فریب و تزویر
مشخص کردند که از محل واگذاری کدام شرکت‌های دولتی تأمین شود. بدین ترتیب، این مصوبه در هفته اخیر مجدداً به شورای نگهبان ارائه شد و شورای نگهبان هم چون منابع سازمان برنامه و بودجه برای فرار همیشگی برنامه‌های توسعه از تله خرابکاری ارزی، طرح حساب ذخیره ارزی را تهیه و آن را با دشواری‌های ویژه‌اش به قانون تبدیل کرد. فلسفه و باید یورو بدهید. تنگنای بزرگ اما این بود که نرخ تبدیل دلار به ریال یا نرخ تبدیل یورو ARMENchik skachat به ریال به جای اینکه به طور مثال در دو سال یا سه سال حداکثر ۳۰ درصد تغییر کرده باشد، تغییراتش چندصددرصدی بود. به این ترتیب حالا وام‌گیرنده بخش خصوصی توانایی نداشت مابه‌التفاوت ارز در زمان دریافت وام با نرخ روز ارز را پوشش بدهد راهبرد راه‌اندازی حساب ذخیره ارزی این بود که دولت هر سال میزان هزینه ارزی مورد نیاز خود در یک سال را در بودجه تعیین کند و درآمدهای ارزی مازاد بر این میزان پیش‌بینیاجرای آن را پایدار و قابل استحصال دید، رأی به تأیید آن داد. اکنون طرح معیشتی مجلس که دولت تلاش می‌کرد به تصویب نرسد، به قانون تبدیل شده است. ضمن اینکه دولت
submitted by youmovise to u/youmovise [link] [comments]

کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE500C

کولر آبی سپهر الکتریک SE500C
ظرفیت هوادهی: 3900 cfm
ظرفیت آبگیری تشتک: 66 لیتر
حداکثر قدرت باددهی: 6630 مترمکعب در ساعت

ویژگی های کولر آبی 5000 سپهر الکتریک مدل SE500C

با رسیدن به فصول گرم سال کولر آبی به وسیله ای پرکاربرد تبدیل می شود. انواع مختلفی از کولر آبی در بازار موجود است که از میان آنها باید به کولر آبی سپهر الکتریک SE500C اشاره کنیم. این کولر آبی ایرانی از نوع سلولزی است و بالاترین میزان بازدهی خنک کنندگی را به ارمغان می آورد. ظرفیت هواددهی و قدرت باددهی مطلوب کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE500C باعث شده تا بتوان بر روی آن برای خنک کردن محیط هایی با متراژ متوسط حساب باز کرد. این کولر آبی از کیفیت ساخت مطلوبی نیز برخوردار است و برای سال ها پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

در کولر آبی 5000 سپهر الکتریک مدل SE500C از پدهای سلولزی به جای پوشال بهره برده شده است. این پدها دارای ساختاری یکنواخت هستند و از قدرت جذب آب بالاتری نسبت به پوشال بهره می برند. به این دلیل کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک SE500C از میزان خنک سازی بیشتری در مقایسه با کولرهای پوشالی برخوردار است. همچنین هوای خنک تولید شده توسط این نوع پدها کاملاً بدون بو و فاقد هرگونه آلودگی و مواد معدنی است.

قسمت های فلزی کولر آبی ایرانی سپهر الکتریک SE500C از ورق گالوانیزه با پوشش 19 میکرون روی با مشخصه Z270 تولید شرکت تیسن آلمان ساخته شده است. این ورق ها دارای ضخامت بالایی هستند و مقاومت قابل توجهی در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند. همچنین بر روی بدنه کولر آبی ایستاده سپهر الکتریک SE500C از پوشش رنگ الکترواستاتیک مقاوم در برابر اشعه UV استفاده شده است. با توجه به این مشخصات و قیمت کولر آبی سپهر الکتریک مدل SE500C ، می توان دوام و طول عمر آن را کاملاً ایده آل ارزیابی کرد.
باید به این نکته هم اشاره کنیم که کولر آبی کم صدا سپهر الکتریک SE500C با ابعاد 870 میلی متر طول، 870 میلی متر عرض و 1030 میلی متر ارتفاع عرضه شده و دارای وزن 73.5 کیلوگرم است. بنابراین اگر قصد نصب این کولر بر روی پشت بام را دارید، حتماً به ابعاد آن توجه داشته باشید تا برای عبور دادن آن از درب پشت بام ساختمان به مشکل برنخورید.

کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE500C


کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE500C به موتور با قدرت 1/2 hp مجهز است و دارای ظرفیت هوادهی 3900 cfm و حداکثر قدرت باددهی 6630 مترمکعب در ساعت می باشد. همچنین در این کولر آبی از پمپ با قدرت 1/6 hp بهره برده شده که آب را با فشاری مناسب و به شکلی یکنواخت به روی پدها منتقل می کند. بنابراین کولر آبی پشت بامی سپهر الکتریک SE500C از میزان هوادهی مناسبی برخوردار خواهد بود. البته توجه داشته باشید که کانال کشی صحیح نقش زیادی در بهبود راندمان خنک سازی کولر دارد. به عنوان مثال بهتر است تا ابعاد کانال از ابعاد دهانه خروجی هوای کولر بزرگتر در نظر گرفته شود تا هوای خنک با حجم زیاد و به شکلی غیرمتراکم در آن جریان یابد. این نوع کانال کشی باعث وارد آمدن فشار کمتری به فن کولر نیز می شود.

از لحاظ ایمنی نیز کولر SE500C دستگاهی کارآمد است. این کولر آبی به کلید حفاظت از جان مجهز است که در صورت بروز نشتی، به شکل خودکار باعث قطع شدن جریان برق می شود. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که فن به کار رفته در کولر سلولزی سپهر الکتریک SE500C از نوع سانتریفیوژ است و باعث ایجاد صدای کمی در هنگام کارکرد کولر می شود.

جمع بندی

با خرید کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE500C و استفاده از آن از میزان خنک کنندگی بسیار مطلوبی در محیط هایی با متراژ متوسط بهره مند شوید! این کولر 5000 در دسته کولرهای آبی سلولزی جای دارد و راندمان خنک سازی بسیار بالاتری را در مقایسه با کولرهای پوشالی برای شما به ارمغان می آورد. از میان مشخصات کولر آبی خانگی سپهر الکتریک مدل SE500C باید به ظرفیت هوادهی 3900 cfm، بیشینه قدرت باددهی 6630 مترمکعب در ساعت و بهره گیری از فن سانتریفیوژ اشاره کرد. این کولر آبی از ورق گالوانیزه ضخیم ساخته شده و برای مدتی طولانی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.
چنانچه قصد خرید کولر آبی ایرانی سپهر الکتریک مدل SE500C را دارید، برای دریافت قیمت و کسب اطلاعات لازم در رابطه با نحوه خرید آن به سایت شرکت ایده برتر پارسیان مراجعه کنید و یا از طریق شماره 73027-021 با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین اگر در رابطه با کاربرد و مشخصات این محصول و سایر لوازم خانگی به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، سؤالات خود را در بخش «نظرات» سایت ایده برتر مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما کمک کنند.
submitted by ebpnovin to u/ebpnovin [link] [comments]

کولر آبی لورچ مدل LC70

کولر آبی لورچ LC70
ظرفیت هوادهی: 4700 cfm
حداکثر قدرت باددهی: 8300 مترمکعب بر ساعت

ویژگی های کولر آبی 7000 لورچ مدل LC70

کولر آبی 7000 لورچ که با مدل LC70 به بازار عرضه شده، انتخابی مناسب برای استفاده در مناطق دارای آب و هوای گرم و خشک با رطوبت پایین به شمار می آید. این کولر آبی لورچ کارایی بالایی در خنک سازی مکان هایی با متراژ متوسط و نسبتاً زیاد دارد و از بازده انرژی 80 درصد بهره می برد. از جمله ویژگی های کولر آبی لورچ مدل LC70 می توان به خنک کنندگی ایده آل براساس عملکرد سرمایش تبخیری، کیفیت ساخت مطلوب بدنه، مجهز بودن به کلید حفاظت از جان و قدرت موتور 3/4 اسب بخار اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با مشخصات کولر آبی ایرانی لورچ LC70 با ما تا انتهای متن همراه باشید.

شرکت ایرانی لورچ در ساخت کولر آبی مدل LC70 از ورق گالوانیزه با ضخامت استاندارد استفاده کرده است. این ورق از مقاومت قابل توجهی در برابر آسیب های محیطی مانند زنگ زدگی و خوردگی برخوردار است. همچنین قسمت بیرونی بدنه کولر آبی ایستاده لورچ LC70 با پوشش رنگ الکترواستاتیک محافظت می شود. با توجه به این مشخصات می توان از دوام و طول عمر بالای این کولر آبی اطمینان داشت.
ابعاد کولر آبی پشت بامی لورچ LC70 برابر با 865 میلی متر طول، 865 میلی متر عرض و 1150 میلی متر ارتفاع و وزن آن برابر با 79 کیلوگرم (بدون آب) می باشد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد نصب این کولر آبی بر روی پشت بام را دارید، پیش از خرید حتماً به ابعاد آن توجه داشته باشید تا در هنگام عبور دادن کولر از درب پشت بام ساختمان با مشکل مواجه نشوید.

کولر آبی لورچ مدل LC70


در کولر آبی لورچ مدل LC70 از موتور الکتروژن و موتوژن با قدرت 3/4 hp استفاده شده که باعث شده تا این کولر از قدرت هوادهی بالایی برخوردار باشد. به طور دقیق تر باید گفت که این کولر آبی دارای ظرفیت هوادهی 8300 متر مکعب در ساعت و حداکثر قدرت باددهی 4900 cfm است. از این جهت می توان بر روی کولر آبی خانگی لورچ LC70 برای خنک سازی مکان های متوسط و بزرگ حساب باز کرد.
کولر آبی سایز متوسط لورچ LC70 از لحاظ ایمنی نیز دستگاهی کارآمد به شمار می آید و به کلید حفاظت از جان مجهز است. این کلید باعث قطعی جریان برق در صورت بروز نشتی آب می شود. این ویژگی بر روی قیمت کولر آبی لورچ LC70 نیز مؤثر بوده است.

کولر آبی پوشالی لورچ LC70 با مکانیزم سرمایش تبخیری عمل می کند. به این صورت که آب بر روی پوشال ها پخش می شود و سپس هوای گرم توسط فن به آنها برخورد داده می شود. در این زمان قطرات آب گرمای نهان هوا را به خود جذب کرده و تبخیر می شوند و به این صورت هوا خنک می شود. لازم به ذکر است که پمپ به کار رفته در کولر آبی لورچ مدل LC70 از نوع الکتروژن بوده و دارای قدرت 1/60 hp است. همچنین سیستم آبرسانی این کولر ایرانی به گونه ای است که تمامی آب خروجی پمپ به طور یکنواخت بر روی پوشال ها پخش می شود و بازدهی خنک کنندگی کولر بهبود می یابد. البته توجه داشته باشید که میزان خنک کنندگی کولر به عوامل دیگری مانند کانال کشی صحیح و انتخاب محل نصب مناسب نیز بستگی دارد. به خصوص در هنگام کانال کشی باید به رعایت اصول مهندسی توجه شود تا از اتلاف هوای خنک در کانال جلوگیری به عمل آید. به عنوان مثال بهتر است تا ابعاد کانال از ابعاد دهانه هوای خروجی کولر بزرگتر در نظر گرفته شود تا هوای خنک به شکل غیرمتراکم به محیط وارد شود.

جمع بندی

کولر آبی لورچ مدل LC70 که از آن با نام کولر آبی 7000 لورچ نیز در بازار یاد می شود، با ظرفیت هوادهی 8300 متر مکعب در ساعت و حداکثر قدرت باددهی 4900 cfm کارایی بالایی برای خنک سازی منازل، ادارات، شرکت ها و مکان هایی با متراژ متوسط و زیاد دارد. این کولر آبی ایستاده از قدرت موتور 3/4 hp و قدرت پمپ 1/60 hp بهره می برد و بازده خنکی آن برابر با 80 درصد است. در ساخت کولر آبی معمولی لورچ LC70 از ورق گالوانیزه با ضخامت استاندارد و پوشش رنگ الکترواستاتیک استفاده شده و به همین دلیل این محصول دارای طول عمر بالایی است.
جهت کسب اطلاعات لازم در رابطه با نحوه خرید کولر آبی ایرانی لورچ LC70 و دریافت قیمت آن با شماره 73027-021 تماس بگیرید و یا به سایت شرکت ایده برتر پارسیان مراجعه کنید. کارشناسان شرکت ایده برتر آماده راهنمایی شما در زمینه خرید انواع کولر گازی و کولر آبی هستند که علاوه بر شماره ذکر شده، می توانید از طریق ثبت سؤالات خود در بخش «نظرات» سایت ایده برتر با آنها در ارتباط باشید.
submitted by ebpnovin to u/ebpnovin [link] [comments]

چگونه به ارزان‌ترین ایزوگام در تهران دسترسی پیدا کنیم؟

چگونه به ارزان‌ترین ایزوگام در تهران دسترسی پیدا کنیم؟

ایزوگام پوششی بسیار مستحکم و با مقاومت بالا متشکل از قیر و الیاف مصنوعی است که به منظور پوشش‌دهی سطوح در برابر نفوذ آب و رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارائه‌دهندگان خدمات نصب ایزوگام بسیار متنوع بوده و رده‌های قیمتی نسبتا متفاوتی نیز اعلام می‌کنند. با این حساب، پیدا کردن ارزان‌ترین ایزوگام در تهران که با کیفیت مناسب نیز همراه باشد، چالش‌های خود را خواهد داشت. اما خوشبختانه در خدمات سفارش هوشمند کارچی‌داری این فرصت برای هموطنان فراهم شده است که ارزان‌ترین ایزوگام در تهران را سفارش داده و این سرویس را با کیفیت تراز اول دریافت کنند.

ایزوگام چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم ایزوگام ترکیبی از قیر و الیاف ویژه‌ای است که در کنار یکدیگر لایه‌ای مقاوم نسبت به آب و رطوبت را به وجود می‌آورند. به این ترتیب با استفاده از نصب فوری ایزوگام در کف سطوح، دیوارها و … از نفود آب و رطوبت جلوگیری به عمل خواهد آمد.

ایزوگام از لایه پلی اتیلن، فویل آلومینیوم، تیشو یا پشم شیشه، پلی استر، فیلم پلی اتیلن و غالب اوقات پودر معدنی، پودر تالک یا پودر مس ۶۰۰ ساخته می‌شود. البته در نظر داشته باشید که با انواعی از ایزوگام روبرو هستیم که ممکن است یک لایه یا دو لایه باشند. ایزوگام تک لایه دارای ۳ میلی متر ضخامت بوده و ایزوگام دولایه، ۳.۵ تا ۴ میلی‌متر ضخامت دارد.

ایزوگام در تهران

فرآیند ساخت ایزوگام به زبان ساده و خلاصه، این طور است که ابتدا مواد پلی استر و تیشو را در تشت‌های بزرگ قیر وارد می‌کنند. سپس در این مرحله پودر معدنی افزوده شده و با خارج کردن ایزوگام، تک لایه یا دولایه بودن آن، تعیین خواهد شد.
پس از آن یک ورق آلومینیوم به ایزوگام چسبانده شده و آن را داخل حوضچه آب سرد می‌کنند تا به خوبی محکم شود.
پس از خروج از حوضچه آب سرد، یک لایه پلاستیک به بخش پشت ایزوگام چسبانده خواهد شد.
پس از این گام نیز باید ایزوگام‌ها در مقابل فن‌های عظیم قرار گرفته و به خوبی خشک شوند. این مرحله خشک‌سازی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و کیفیت ایزوگام را رقم می‌زند.

برای خرید ایزوگام در شرق تهران یا ایزوگام در غرب تهران و … بهتر است حتما نظر یک کارشناس را جویا شوید. انواع مختلفی از ایزوگام در بازار وجود دارد که هر یک بسته به مشخصات خود، می‌تواند از درجه کیفی متفاوتی برخوردار باشد. این چیزی است که افراد عادی به سختی قادر به تشخیص آن خواهند بود و بهتر است برای بهره‌برداری کامل از هزینه‌ای که صرف می‌کنید، انتخاب ایزوگام را به دست کاردان آن بسپارید.

در کارچی‌داری می‌توانید ارزان‌ترین ایزوگام در تهران را سفارش داده و سطوح مورد نظر خود را به این شکل، به راحتی در برابر رطوبت و آب، عایق‌بندی کنید.

در سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری، علاوه بر امکان سفارش نصب فوری ایزوگام، کارشناس به شما در انتخاب بهترین ایزوگام بسته به سطحی که قصد عایق‌کاری آن را دارید، کمک خواهد کرد. همین طور برای خرید ارزان‌ترین ایزوگام در تهران می‌توانید از کارشناسان کارچی‌داری کمک گرفته و به این شکل ضمن پرداخت مبلغی کمتر، کارایی بالاتری به دست بیاورید.


نصب ایزوگام

کاربردهای ایزوگام کدامند؟

شاید پیش از این تصور می‌کردیم که کاربرد ایزوگام تنها به عایق‌سازی پشت بام منازل محدود می‌شود؛ اما جالب است بدانید که از ایزوگام در عایق‌کاری کف استخرها، سونا، جکوزی، دیوارها، سردخانه‌ها، پل‌های هوایی، باند فرودگاه، پارکینگ‌های تجاری و طبقاتی، لوله‌های آب، لوله‌های استخراج نفت، لوله‌های گاز، تونل‌ها و … نیز استفاده می‌شود.

بسته به این که قصد ایزوگام کردن چه سطحی را داشته باشید، نوع تک لایه یا دو لایه آن کاربرد خواهد داشت. همین طور شما انواع ایزوگام‌ها را در مدل‌های با روکش آلومینیومی یا بدون روکش آلومینیومی می‌یابید که باز بسته به کاربرد، تفاوت‌هایی دارند. به طور نمونه برای ایزوگام کردن سطوحی که به طور مستقیم در مقابل تابش نور خورشید قرار می‌گیرند، استفاده از ایزوگام‌هایی با روکش آلومینیوم، کارآمدتر بوده و میزان مقاومت بالاتری را به همراه خواهد داشت.

اما اگر قصد ایزوگام کردن سطوحی را دارید که تماسی مستقیم با تابش نور خورشید ندارند، استفاده از ایزوگام بدون روکش آلومینیومی کفایت خواهد کرد.

بدیهی است که قیمت ایزوگام با روکش آلومینیومی از روکش بدون آلومینیوم، ارزانتر خواهد بود.

روش نصب ایزوگام چیست؟

روش نصب ایزوگام به زبانی ساده به شرح زیر است. توجه داشته باشید که نصب ایزوگام به صورت شخصی به هیچ وجه مورد تائید نیست و شما به احتمال زیاد نمی‌توانید نصب ایزوگام را به شکل حرفه‌ای انجام داده و بهره‌برداری لازم را از آن نخواهید داشت.
به این شکل هزینه‌ای که بابت خرید ارزان‌ترین ایزوگام پرداخت کرده‌اید، به هدر رفته و کارایی لازم روی سطح مورد نظر شما، پیاده‌سازی نخواهد شد. از این روی حتما نصب ایزوگام را به کارشناس و متخصص حرفه‌ای این حوزه سپرده و اجازه دهید تا عایق‌کاری به شکل کامل و ۱۰۰ درصدی انجام شده و هیچ گونه نقطه ضعفی روی سطح به جهت نفوذ آب و رطوبت باقی نماند.


https://preview.redd.it/4t6czuwe3ns51.jpg?width=998&format=pjpg&auto=webp&s=da1b69ee22f5f3464fdb12e35ddd4c99005916bc

برای نصب ارزان‌ترین ایزوگام در تهران باید مراحل زیر را طی کنید:

گام اول: ابتدا لازم است که سطح مورد نظر خود را به خوبی تمیز نمایید. برای این منظور به خوبی سطح را جارو زده و به کمک آب و در صورت آلودگی زیاد شوینده مناسب، تمیز نمایید. (حتما وضعیت آب و هوا را چک کنید تا در روز بارندگی اقدام به نصب ایزوگام نکنید.)

سپس اجازه دهید که سطح به خوبی خشک شود و هیچ گونه رطوبتی روی آن باقی نماند. به طور مثال اگر سطح شما پشت بام است، بگذارید یک روز کامل در معرض نور خورشید مانده و تمام رطوبت آن کشیده شود.

گام دوم: حال به خوبی سطح خود را بررسی کنید که هیچ گونه ترک‌خوردگی یا مشکلات این چنینی نداشته باشد. در صورت وجود هر گونه ایراد از این دست، پیش از نصب ایزوگام، نسبت به رفع آن اقدام کنید.

گام سوم: در مرحله بعدی سطح خود را به خوبی اندازه‌گیری نمایید. با توجه به عرض ۹۰ سانتی متری ایزوگام ها، لازم است که شما نیز سطح خود را به همین مقیاس، بخش‌بندی کنید.

گام چهارم: سپس رول ایزوگام را باز کرده و با توجه به مساحت سطحی که قصد ایزوگام کردن آن را دارید، از رول جدا کنید. دقت داشته باشید که باید از نقطه میانی شروع به نصب ایزوگام کرده و سپس به طرفین حرکت کنید. (برای نصب ایزوگام از روش حرارت‌دهی استفاده می‌شود و در صورتی که ایزوگام دارای لایه رویی پلاستیکی باشد، باید ابتدا روکش پلاستیکی را جدا کرد.)

نکته ۱: علت شروع کردن از نقطه میانی رول ۱۰ متری (یعنی مرز ۵ متری)، این است که می‌خواهیم ایزوگام به خوبی و به شکل کاملا صاف نصب شود. در صورتی که از یک جهت راست یا چپ شروع به نصب کنید، یک طول ۱۰ متری پیش رو خواهید داشت و ریسک کج شدن مسیر ایزوگام، بالا خواهد بود. اما در این حالت استاندارد نصب، با فاصله‌های کوتاه یک بار از راست و یک بار از سمت چپ به نصب ایزوگام می‌پردازیم و به این شکل تراز مسیر حفظ می‌شود.

نکته ۲: دقت داشته باشید که مرزهای رول‌های بعدی ایزوگام به درستی روی هم قرار گرفته و هیچ گونه خط نازکی این میان بدون عایق‌بندی باقی نماند.

قیمت ایزوگام در تهران چقدر است؟

قیمت ایزوگام در تهران بستگی به متراژ مورد نیز و نوع ایزوگام (تک لایه یا دو لایه) خواهد داشت. همین طور با توجه به این که ایزوگام پشم شیشه، ایزوگام اصل تهران، ایزوگام بام پوش و … را انتخاب کرده باشید، باز با یک تفاوت قیمت روبرو خواهید بود.


https://preview.redd.it/oxbur5zb3ns51.jpg?width=892&format=pjpg&auto=webp&s=41f6d8a644f4f3b3825e57fcfc0c12a35db2fc9b

در سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری، ضمن آن که می‌توانید از کارشناسان نصب ایزوگام بهره‌مند شده و انجام این کار را به افراد کاردان و متخصص بسپارید، مشاوره خرید ایزوگام را نیز دریافت خواهید کرد. به این شکل می‌توانید ارزان‌ترین ایزوگام در تهران را خریداری کرده و بهترین کارایی را از آن در سطح مورد نظر خود داشته باشید.

به طور مثال قیمت ایزوگام دو لایه با فویل می‌تواند چیزی بین متری ۲۹ هزار تومان تا ۳۲ هزار تومان باشد. همین طور قیمت ایزوگام دو لایه بدون فویل نیز از متری ۲۷ هزار تومان تا ۲۹ هزار تومان متغیر است. (در نظر داشته باشید که این قیمت‌ها حدودی و مربوط به زمان فعلی بوده و بسته به شرایط و زمان و همین طور مشخصات ایزوگام، تغییر خواهد کرد.)

چطور ارزان‌ترین ایزوگام را سفارش دهیم؟

برای سفارش ارزان‌ترین ایزوگام در غرب تهران یا شرق پایتخت و همین طور سایر نقاط آن و همین طور نصب فوری ایزوگام، می‌توانید از طریق سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری اقدام کنید. به این ترتیب نصب ایزوگام در تهران به وسیله متخصصان حرفه‌ای این حوزه در محل مورد نظر شما انجام خواهد شد و می‌توانید از کیفیت خروجی آن اطمینان خاطر داشته باشید.
submitted by karchidari to u/karchidari [link] [comments]

کولر آبی لورچ مدل LC35

کولر آبی لورچ LC35
ظرفیت هوادهی: 2600 cfm
حداکثر قدرت باددهی: 4400 مترمکعب در ساعت

ویژگی های کولر آبی 3500 لورچ مدل LC35

کولر آبی لورچ مدل LC35 که در بازار با نام کولر آبی 3500 لورچ نیز شناخته می شود، یکی از محصولات ایرانی با کیفیت است که برای خنک کردن مکان هایی با متراژ کوچک و متوسط گزینه ایده آلی به شمار می آید. این کولر آبی دارای نشان استاندارد ایران بوده و دارای بازده انرژی تقریبی 85 درصد است. از جمله ویژگی های کولر آبی لورچ LC35 می توان به استفاده از ورق گالوانیزه مرغوب در ساخت آن، قدرت هوادهی ایده آل و مجهز بودن به کلید حفاظت از جان اشاره کرد. پس اگر قصد خرید کولر آبی برای خنک کردن منزل، مغازه، اداره یا شرکت خود را دارید و در جستجوی محصولی با دوام هستید، کولر آبی 3500 لورچ مدل LC35 انتظارات شما را به خوبی برآورده خواهد کرد.

در کولر آبی ایرانی لورچ LC35 از سیستم سرمایش تبخیری بهره برده شده که باعث قدرت خنک کنندگی بسیار مطلوب آن شده است. این سیستم بر پایه تماس قطرات آب با هوای خشک و جذب گرمای هوا توسط قطرات آب عمل می کند و به این ترتیب دمای هوای محیط کاهش می یابد. کولر پوشالی لورچ LC35 به پمپ با قدرت 1/60 hp مجهز است که آب را به شکلی یکنواخت بر روی پوشال ها پخش می کند. ضمن اینکه پوشال های به کار رفته در این کولر آبی مناسب برای فضای 50 متری از قدرت جذب آب بالایی برخوردارند و به بهبود راندمان خنک سازی کولر کمک زیادی می کنند.
کولر آبی سایز کوچک لورچ LC35 دارای ظرفیت هوادهی 2600 cfm، حداکثر قدرت باددهی 4400 متر مکعب در ساعت و قدرت موتور 1/3 hp است و برای خنک سازی مکان هایی با متراژ کم و متوسط می توان بر روی آن حساب باز کرد. البته توجه داشته باشید که میزان خنک سازی کولر تا حد زیادی به کانال کشی صحیح نیز بستگی دارد و باید در هنگام کانال کشی حتماً به رعایت اصول مهندسی دقت شود. به عنوان مثال یکی از عواملی که نقش مؤثری در بهبود کیفیت عملکرد کولر آبی دارد، بزرگتر بودن ابعاد کانال از ابعاد دهانه خروجی هوای کولر است. این مورد از متراکم شدن هوای خنک در کانال و وارد آمدن فشار به فن جلوگیری می کند.

کولر آبی لورچ مدل LC35


از لحاظ کیفیت ساخت نیز کولر آبی لورچ مدل LC35 انتظارات شما را به خوبی برآورده می کند. قسمت های فلزی این کولر آبی مناسب برای خانه 50 متری از ورق گالوانیزه ساخته شده است. ورق به کار رفته در کولر آبی ایستاده لورچ LC35 دارای ضخامت استانداردی است و مقاومت قابل قبولی در برابر آسیب هایی مانند خوردگی و زنگ زدگی دارد. قسمت بیرونی بدنه این کولر آبی نیز با پوشش رنگ الکترواستاتیک محافظت می شود. در مجموع با توجه به قیمت کولر آبی معمولی آبی لورچ LC35 باید آن را وسیله ای با دوام و دارای طول عمر مناسب دانست!
دستگاه کولر آبی لورچ LC35 با ابعاد 730 میلی متر طول، 730 میلی متر عرض و 850 میلی متر ارتفاع عرضه شده و وزن ان برابر با 51 کیلوگرم است. اگر قصد نصب کولر آبی 3500 لورچ LC35 بر روی پشت بام را دارید، در هنگام خرید حتماً به ابعاد آن توجه داشته باشید تا در هنگام عبور دادن آن از درب پشت بام ساختمان با مشکل مواجه نشوید. دهانه خروجی هوای این کولر در قسمت کناری بدنه آن تعبیه شده و به همین دلیل این کولر در دسته کولرهای روبرو زن قرار می گیرد.
در پایان باید به این نکته هم اشاره کنیم که کولر آبی مناسب مغازه لورچ LC35 به سیستم حفاظت از جان نیز مجهز است که در صورت بروز نشتی آب، جریان برق کولر را به صورت خودکار قطع می کند.

جمع بندی

کولر آبی لورچ مدل LC35 که با نام کولر آبی 3500 لورچ نیز شناخته می شود، با توجه به ویژگی هایی مانند قدرت موتور 1/3 hp، بازده انرژی 85 درصد، خنک کنندگی ایده آل با بهره گیری از سیستم سرمایش تبخیری، ظرفیت هوادهی 2600 cfm و حداکثر قدرت باددهی 4400 مترمکعب در ساعت یک انتخاب ایده آل برای خنک سازی محیط هایی با متراژ کم و متوسط به شمار می آید. در ساخت این کولر آبی ایرانی از ورق گالوانیزه با ضخامت استاندارد و رنگ الکترواستاتیک بهره برده شده و به همین دلیل این محصول از مقاومت بالایی در برابر آسیب های محیطی برخوردار است.
جهت کسب اطلاعات لازم در رابطه با قیمت و نحوه خرید کولر آبی سایز کوچک لورچ LC35 از طریق شماره 73027-021 با کارشناسان شرکت ایده برتر پارسیان تماس بگیرید و یا به سایت شرکت ایده برتر مراجعه کنید. همچنین اگر در رابطه با مشخصات و کاربرد این کولر آبی یا دیگر لوازم خانگی از جمله یخچال و کولر گازی به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، سؤالات خود را در بخش «نظرات» سایت ایده برتر مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما کمک کنند.
submitted by ebpnovin to u/ebpnovin [link] [comments]

کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE700C

کولر آبی سپهر الکتریک SE700C
ظرفیت هوادهی: 4600 cfm
ظرفیت آبگیری تشتک: 66 لیتر
حداکثر قدرت باددهی: 7820 مترمکعب در ساعت

ویژگی های کولر آبی ایستاده سپهر الکتریک مدل SE700C

شرکت سپهر الکتریک یکی از شرکت های ایرانی است که سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه تولید انواع لوازم خانگی مانند کولر آبی، کولر اسپلیت، آبگرمکن، ماشین ظرفشویی، بخاری گازی، ماشین لباسشویی، اجاق گاز و... دارد. از میان محصولات این شرکت باید به کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE700C اشاره کنیم که دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران است و در آن از پد سلولزی استفاده شده است. این کولر 7000 برای خنک کردن محیط هایی با متراژ متوسط مناسب است و به کلید حفاظت از جان نیز مجهز می باشد. برای آشنایی بیشتر با مشخصات و ویژگی های کولر آبی 7000 سپهر الکتریک مدل SE700C با ما تا انتهای متن همراه باشید.

قسمت های فلزی کولر آبی ایستاده سپهر الکتریک مدل SE700C از ورق گالوانیزه مخصوص تیسن آلمان ساخته شده است. این ورق ها دارای ضخامت بالایی هستند و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند. همچنین بر روی بدنه کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک SE700C از رنگ الکترواستاتیک مقاوم در برابر اشعه UV بهره برده شده است. با توجه به این مشخصات می توان از کیفیت ساخت مطلوب این کولر آبی اطمینان داشت.
مورد دیگری که در رابطه با کولر آبی ایرانی سپهر الکتریک SE700C باید به آن اشاره کنیم ابعاد آن است. این کولر در ابعاد 870 میلی متر طول، 870 میلی متر عرض و 1160 میلی متر ارتفاع عرضه شده و وزن خالص آن برابر با 84.5 کیلوگرم است. بنابراین اگر قصد نصب کولر SE700C را بر روی پشت بام دارید، حتماً به ابعاد آن توجه داشته باشید که برای عبور دادن آن از درب پشت بام ساختمان به مشکل نخورید.

شاید بتوان مهم ترین ویژگی کولر آبی سایز متوسط سپهر الکتریک SE700C را مجهز بودن آن به پد سلولزی دانست. پد سلولزی دارای سطح یکنواختی است و از قدرت جذب آب بالایی بهره می برد؛ به طوری که این پد همواره در مقابل هوا مرطوب باقی می ماند. هوای گرم در هنگام عبور از پد سلولزی حرارت خود را به آن داده و باعث تبخیر کامل آب موجود در آن می شود. به این ترتیب هوای خنک تولید شده توسط این نوع پد فاقد هرگونه آلودگی و مواد معدنی خواهد بود. کولر آبی سلولزی 7000 سپهر الکتریک SE700C با بهره بردن از پد سلولزی از راندمان خنک کنندگی بالایی برخوردار بوده و انتظارات شما را به خوبی برآورده می کند. با توجه به این مشخصات قیمت کولر آبی ایرانی سپهر الکتریک SE700C را باید ایده آل دانست.

کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE700C


دیگر مشخصات کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE700C شامل ظرفیت هوادهی 4600 cfm، حداکثر قدرت باددهی 7820 مترمکعب در ساعت و قدرت موتور 3/4 hp می شود. همچنین پمپ به کار رفته در این کولر آبی دارای قدرت 1/6 hp است و تشتک آن ظرفیت آبگیری 66 لیتر را دارد. از این جهت می توان بر روی این کولر برای خنک کردن محیط هایی با متراژ متوسط حساب باز کرد. البته توجه داشته باشید که کانال کشی صحیح نقش زیادی بر میزان خنک کنندگی و هوادهی کولر آبی دارد و باید حتماً در هنگام کانال کشی به رعایت اصول مهندسی در آن دقت نمایید. به طور کلی بهتر است تا ابعاد کانال از ابعاد دهانه خروج هوای کولر بزرگتر در نظر گرفته شود تا هوای خنک به صورت غیرمتراکم و یکنواخت در آن جاری شود. در این حالت به فن نیز فشار کمتری وارد می شود و مصرف انرژی کولر بهینه تر خواهد بود.

در کولر آبی خانگی سپهر الکتریک SE700C از فن سانتریفیوژ استفاده شده که باعث می شود تا کولر در هنگام کارکرد صدای بسیار کمی از خود تولید کند. بنابراین استفاده از این کولر آبی ایستاده باعث برهم خوردن آسایش شما نخواهد شد. ضمن اینکه کولر آبی کم صدا سپهر الکتریک SE700C به کلید حفاظت از جان مجهز است که در هنگام بروز نشتی، جریان برق را قطع کرده و ایمنی دستگاه را به طور کامل تضمین می کند.

جمع بندی

کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک مدل SE700C یکی از انواع کولر آبی موجود در بازار است که با بهره گیری از پد سلولزی، بالاترین میزان بازدهی خنک کنندگی را برای شما به ارمغان می آورد. در ساخت این کولر آبی 7000 از ورق گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک مقاوم در برابر UV بهره برده شده و به همین دلیل این محصول از کیفیت ساخت مطلوبی بهره می برد. ظرفیت هوادهی و قدرت باددهی مناسب، مجهز بودن به فن سانتریفیوژ و ایمنی بالا با بهره بردن از کلید حفاظت از جان از دیگر مشخصات کولر آبی ایستاده بزرگ سپهر الکتریک SE700C است. این کولر آبی برای خنک کردن محیط هایی با متراژ متوسط گزینه مناسبی خواهد بود.
چنانچه قصد خرید کولر آبی سلولزی سپهر الکتریک SE700C را دارید، با شماره 73027-021 تماس بگیرید تا کارشناسان شرکت ایده برتر پارسیان اطلاعات لازم در رابطه با قیمت و نحوه خرید آن را به شما ارائه دهند. همچنین برای این منظور می توانید به سایت شرکت ایده برتر مراجعه کنید
submitted by ebpnovin to u/ebpnovin [link] [comments]

برج خنک کننده چیلر - گروه کارخانه جات دماگستر

برج خنک کننده چیلر

📷
چیلر(Chiller) دستگاه خنک کننده هوای برج ها و ساختمان‌ها می‌باشد و حرارت جذب شده از محیط توسط برج خنک کننده (برج خنک کننده چیلر) به بیرون دفع می‌شود. دفع حرارت از چیلر در بخشی به نام کندانسور(Condenser) صورت می‌پذیرد و "برج خنک کننده چیلر" در واقع وظیفه خنک کردن آن بخش را بر عهده دارد. یک مبرد یا گاز در چیلر توسط یک سیکل تراکمی یا جذبی دچار افزایش فشار و دما می‌گردد بنابراین در بخش کندانسور گرمای خود را به آب داده و جریان آب نیز بعد از جذب حرارت این انرژی را توسط برج خنک‌ کننده به محیط بیرون انتقال می‌دهد.
تعریف مختصر برج خنک کننده چیلر: منبع برودتی یا سرمایشی خنک کننده جریان آب گردشی در مدارخنک کاری کندانسور چیلرهای آبی (جذبی یا تراکمی) می‌باشد که وظیفه باز خنک سازی مبرد داغ و پرفشار خروجی از کمپرسور را بر عهده دارد.

چیلر چیست و چه تفاوتی با برج خنک کننده یا کولینگ تاور دارد؟

مشخصاً چیلر همانند برج خنک کننده دستگاه خنک کاری آب می‌باشد و به عبارتی ساده‌تر چیلر نیز در سیستمهای تهویه مطبوع مرکزی و صنعت به عنوان یک منبع برودتی و سرمایشی مطرح می‌باشد. چیلر تراکمی در اصل با ایجاد یک سیکل تراکم یا کمپرس در یک نوع مبرد(گازهای با اصطلاح مخفف R) و گذر آن از کندانسور سبب سرد شدن این گاز و در تماس این گاز با آب در اواپراتور سبب خنک‌تر شدن آب در سیکل چیلد واتر یا آب سرد می شود. آب سرد شده خروجی چیلر قالباً می تواند به هواساز و فن کویل انتقال یابد و گرمای محیط یک ساختمان یا برج مسکونی و تجاری و غیره را جذب نماید.
مقایسه مختصر کولینگ تاور (برج خنک کننده) با چیلر
برج خنک کننده در واقع در مقایسه با چیلر می‌تواند مترادف این دستگاه در دماهای بالاتر از 25 درجه سانتیگراد و به عنوان یک منبع برودتی مطرح باشد که در این حالت به آن <<برج خنک کننده صنعتی>> گفته می‌شود و در کاربری دیگر نیز می‌تواند مکمل چیلرهای آبی از نوع تراکمی یا جذبی مورد استفاده قرار گیرد. در اصطلاح عامیانه زمانی که از برج خنک کننده در جهت تکمیل آب سرد کندانسور چیلر استفاده کنیم به کولینگ تاور، <<برج خنک کننده چیلر>> نیز گفته می‌شود.

کاربرد بر ج خنک کننده و چیلر در صنعت

در صنعت نیز گاهی رسیدن به دماهای پایین (پایین‌تر از 25 درجه سانتیگراد) در فصول گرم با بکارگیری برج خنک کننده شدنی نیست. در این صورت از چیلرها با سیکل های خنک کاری تراکمی یا جذبی استفاده می‌کنیم تا رسیدن به دماهای آب سرد تا دمای حدود 5 الی 7 درجه سانتیگراد امکان پذیر شود. در برخی صنایع همانند صنایع صابون سازی رسیدن به دمای زیر صفر نیز مورد نیاز است که در این صورت از چیلرهای تراکمی با کمپرسورهای زیر صفر استفاده می شود. چیلر در واقع منبع برودتی آب تا دماهای بسیار پایین محسوب می‌شود ولی بخاطر هزینه‌های بالا نباید در سیستم سرمایشی تمامی صنایع از این تجهیز استفاده نمود و قالباً تا حد امکان با برج خنک کننده سبب خنک کردن آب در صنعت و سیستمهای تهویه مطبوع شویم.
آیا برج خنک کننده در تمامی چیلر های تراکمی و جذبی کاربرد دارد؟
پاسخ به این سوال خیر می‌باشد و باید اینطور بیان کرد کندانسور چیلرهای تراکمی از دو نوع می‌باشد. حالت اول کندانسور چیلر از نوع هوایی یا هوا خنک بوده و توسط سیال هوای محیط بیرون خنک می‌گردد (توسط فن های جریان القایی) و حالت دوم کندانسور چیلر دارای یک مبدل پوسته و لوله (Shell & Tube) می‌باشد و وظیفه برج خنک کننده فراهم کردن آب خنک مورد نیاز در چیلرهایی با کندانسور آبی می‌باشد. بنابراین برج خنک کن فقط در سیکل گردش آب و خنک کاری چیلر با سیستم های کندانسور آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تن تبرید چیست و ارتباط آن با برج خنک کننده و چیلر در چیست؟
تن تبرید (Refrigerant Ton) یکی از واحدهای معروف علوم مهندسی بوده بیانگر انتقال انرژی بر زمان است که در واقع نمایانگر میزان گرمایی است که برای ذوب کردن یک تن یخ مورد نیاز می‌باشد. واحد تن تبرید یا تن برودتی در اصل معادل با دیگر واحد های انتقال انرژی در زمان همچون کیلووات (kw) و بی تی یو بر ساعت (btu/hour) می باشد. تن تبرید یکی از رایج ترین واحدهای مورد استفاده در تجهیزات سرمایشی همانند برج خنک کننده و چیلر می باشد. ظرفیت سرما سازی یا برودتی کولینگ تاور و چیلر عموماً با تن تبرید بیان می شود. هر یک تن تبرید یا تن سرمایشی در واقع معادل با 3.51 کیلووات و 12.000 بی تی یو بر ساعت می باشد.
شرح دو اشتباه رایج در طراحی‌ها و انتخاب کولینگ تاور یا برج خنک کن چیلر
اشتباه رایج اول: در برخی از موارد با توصیه مشاور یا تولید کننده چیلر،ظرفیت آب در گردش برج خنک کننده را اشتباهاً با ظرفیت برودتی یکسان در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال یک برج خنک کننده ای که توانایی خنک‌سازی 100 تن آب در ساعت را دارد هیچ گاه همان برج خنک کننده 100 تن تبرید نمی‌باشد. رعایت این نکته الزامی است که ظرفیت برودتی هیچگاه با ظرفیت آب در گردش کولینگ تاور یکسان نمی‌باشد.
اشباه رایج دوم: ظرفیت برج خنک کننده به هیچ عنوان با ظرفیت چیلر نباید یکسان باشد و همواره کولینگ تاور باید دارای توان سرمایشی بیشتری نسبت به چیلر باشد و دلیل این موضوع برمی‌گردد به این که Qc (گرمای دفع شده در کندانسور چیلر) همواره به اندازه W یا کار ورودی از Qh یا گرمای جذب شده از اواپراتور بیشتر می‌باشد. به عبارتی دیگر QC>QH و دلیل آن اصل پایستگی انرژی (Qc=Qh+W)

اجزای اصلی سیکل کندانسور چیلر و جایگاه برج خنک کننده

سیکل کندانسور چیلر های آبی شامل برج خنک کننده چیلر (Chiller Cooling Tower)، الکتروپمپ سیرکولاتور، کندانسور و شیرهای جانبی(Valves)می‌باشد. کولینگ تاور وظیفه تهیه کردن آب سرد برگشتی به چیلرهای تراکمی و جذبی را بر عهده دارد که وابسته به ظرفیت برودتی چیلر میزان آب در گردش نیز متفاوت خواهد بود.
اجزای اصلی سیکل خنک کننده چیلرهای تهویه مطبوع مرکزی
مرکز برودتی(سرمایشی) و دفع حرارت مبرد توسط آب به محیط بیرون
هدایت آب از کولینگ‌تاور به کندانسور چیلر به میزان استاندارد جهت جذب حرارت اضافی
شیر سرویس و تنظیم میزان دبی آب در گردش در سیکل کندانسور چیلر و برج خنک کن
این بخش وظیفه انتقال فلو یا جرم معین از جریان آب به چیلر و برج خنک‌کننده را برعهده دارد.
نوعی مبدل حرارتی (یکی از اجزای اصلی چیلر) جهت تماس آب سرد خروجی برج خنک‌کننده با مبرد داغ و پرفشار خروجی کمپرسور چیلر می باشد.
این بخش وظیفه کنترل میزان املاح سخت آب در سیکل تزریق آب جبرانی را در برج خنک‌کننده چیلر برعهده دارد.
📷
چگونگی قرار گیری برج خنک کننده در مدار کندانسور چیلر
در چرخه یک مبرد(گاز و سیال تبریدکننده) باید توجه داشت که هدف چیلر کمپرس(فشرده سازی) یا افزایش فشار در مبرد و کاهش دمای آب جهت هدایت به فن کویل و خنک‌سازی محیط می‌باشد. طبیعتاً در یک نگاه ساده به نمودار P-T یا فشار-دما در یک نوع مبرد خاص می‌توان به راحتی مشاهده کرد که گاز خروجی از کمپرسور بعد از خروج دارای فشار و دمای زیادی می‌باشد. افزایش دمای مبرد در واقع سبب کاهش راندمان چیلر در ورودی بخش اواپراتور می‌گردد و این دمای افزایش یافته در مبرد باید توسط بخش کندانسور قبل از ورود به اواپراتور دچار کاهش گردد. کاهش دمای گاز چیلرهای آبی در یک مبدل حرارتی بین آب خنک و مبرد صورت می‌گیرد. آب گردش شده به مبدل حرارتی در بخش کندانسور چیلر پس از دریافت گرمای مبرد و کاهش دمایی آن باید توسط برج خنک کننده بازچرخانی گردد.

اجزای اصلی برج خنک کننده چیلر

این بخش در واقع شامل فن یا پروانه با وظیفه ایجاد فشار نسبی و جابجایی هوا، موتور یا مولد انرژی مکانیکی(تأمین نیروی مورد نیاز چرخش فن) و سیستم انتقال قدرت (بخش کاهش سرعت زاویه‌ای موتور) می‌باشد.
این قسمت در برج خنک کننده وظیفه تقسیم،گردش و انتقال جریان و دبی معینی از سیال آب را برعهده دارد و می تواند شامل نازل(افشانک)، اسپرینکلر(آب‌پخش‌کن)، شناور، فلنچ، ولو،کویل، لوله و اتصالات جانبی باشد.
سطوح خنک‌کننده یا تبادل گرما در برج خنک کننده چیلر وابسته به نوعیت مدارباز یا بسته بودن کولینگ‌تاور می‌تواند کویل(شبکه‌ای از لوله های باریک) و یا پکینگ مدیا(شبکه‌ای متراکم جهت ایجاد سطح تماس بین آب و هوا) باشد و در اصل این قسمت واسطه و میانجی‌گر بین جریان آب و هوا محسوب می‌شود.
این قسمت شامل مخزن آب سرد خنک‌شده خروجی(تشتک یا بیسین)، پنل‌ها یا دیوارها، لوورها(کرکره ورود هوای خنک) و قسمت دهانه خروجی هوای داغ می‌باشد. به بخش دهانه خروجی در برج خنک کننده چیلر فن استک یا گلویی پروانه نیز گفته می‌شود.

انواع برج خنک کننده چیلر

سیستم گردش هوا در این مدل سردکنندهای چیلر در خلاف جهت پاشش و ریزش جریان آب خروجی از نازل یا اسپرینکلر می‌باشد. کولینگ‌تاور جریان مخالف یا ناهمسو (Counter Flow) در دو نوع مکعبی و مخروطی تولید و عرضه می شود که سیستم پاشش آب ثابت در برج‌های مکعبی از نوع نازل کم فشار می باشد و این درحالی است که سیستم پاشش و ریزش آب در برج‌های مخروطی به شکل نازلهای پرفشار چرخشی یا اسپرینکلر می‌باشد.این مدل برج خنک‌کن نیز خود با توجه به هندسه و نوع توزیع کنندهای آب به دو دسته کلی تقسیم می‌شود.
سیستم مکش هوا در این مدل خنک کن چیلر عمود برجریان ریزش آب می باشد. این مدل به دلیل جریان هوای دائمی خشک در ورودی به بخش سطوح خنک کننده بسیار مناسب برای محیط های با رطوبت نسبی بالا می باشد. استفاده از این مدل خنک کننده چیلر بیشتر برای شهرهای شمال و جنوب کشور همانند ماهشهر،ساری، مازندران، رشت، گیلان، بندرعباس و غیره توصیه می شود.
📷
این مدل کولینگ تاور عموماً می‌تواند به صورت تک‌سلول(Single Cell) و چند سلولی(Multi Cell) در دو حالت مونتاژ درب کارخانه و همچنین مونتاژ در محل پروژه ارائه گردد و به دلیل ظاهر مربع و مکعبی شکل خود به این نام عنوان نهاده شده است. به دلایل مختلف از جمله تعمیر و نگهداری آسان تر، حمل و جابجایی آسان، راندمان بالاتر و رسوب‌گیری کمتر از مهمترین مزایای این مدل برج خنک کننده می‌باشد.
این نوع سرد کننده صنعتی به دلیل ظاهر مخروط شکل و استوانه‌ای مانند آن به این عنوان نام نهاده شده است. برج خنک کننده مدور دارای سیستم پخش کنندگی چرخشی جریان آب می‌باشد و به دلیل پاشش چرخشی مانند دارای قطعه ای دوار به اسم آبگردان می باشد که وظیفه توزیع آب بر روی پکینگ ها را برعهده دارد. به دلیل ابعاد بزرگ خود قالباً به شکل مونتاژ در محل و یا به صورت بار ترافیکی ارسال می‌گردد.
📷
برج خنک کننده مداربسته خشک (کندانسور هوا خنک)
کندانسور هوایی یا ایر کولر(در اصطلاح به درای کولر هم معروف می‌باشد) در اصل همانند سیستم کندانسور هوایی در چیلرهای هواخنک به شمار آمده و گاهاً نیز به منظور تبدیل کندانسورهای آبی به کندانسور هوایی در بیشتر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. کندانسورهای هوایی و برجهای خنک‌کننده مداربسته عموماً در مناطق سردسیر با دمای خشک پایین مورد کاربرد قرار گرفته و مهمترین مزیای این مدل کولینگ تاور نسبت به سایر خنک‌کننده‌های چیلر در نداشتن مصرف آب و کاهش شدید میزان رسوب‌گیری در بخش کندانسور چیلر می‌باشد.
برج خنک کننده مداربسته هیبریدی (کولینگ تاور مداربسته ترکیبی)
در بسیار از چیلرهای آبی در مناطق گرم که عملاً استفاده از کندانسور هوایی فراهم نمی‌باشد و موضوع تأمین آب مصرفی کولینگ تاور نیز عملاً امکان پذیر نبوده و در نتیجه این موضوع از برج های خنک کننده هیبریدی که در واقع ترکیبی از یک سیکل پاشش آب کاملاً باز و یک سیکل گردش آب بسته است، استفاده می‌شود.در اصل باید اینطور بیان نمود که کولینگ تاور هیبریدی یا ترکیبی جایگزین مناسبی به جهت خنک کاری مدار کندانسور چیلر در مناطق گرم و خشک به حساب می آید. امروزه اکثریت مشاورین طراح سیستم های تهویه مطبوع در بیشتر طراحی ها و انتخاب ها از سیستمهای کولینگ یا سرمایشی ترکیبی (Hybrid) استفاده می‌کنند.
این مدل از خنک کننده های چیلر به دلیل داشتن راندمان بسیار بالا نسبت به انواع مداربسته خشک بیشترین کاربرد را امروزه در میان انواع کولینگ تاورهای مدارباز و مداربسته به خود اختصاص داده اند. شواهد و علوم تئوری حاکی از این است که سیستمهای هیبریدی امروزه در تمامی صنایع از جمله ماشین ها بسیار مفیدتر و قابل قبول تر می باشد. در اصل هیبرید کردن یک سیستم سبب بهره گیری از مزایای دو سیستم به صورت همزمان می باشد که این موضوع سبب ارتقاء هرچه بیشتر کیفی صنایع سرمایشی و برودتی در دهه های اخیر گشته است.

محاسبات برج خنک کننده چیلر

بخش اول) محاسبه ظرفیت برودتی برج خنک کننده چیلر
ظرفیت برودتی کولینگ تاور در سیستم خنک کاری چیلر تابعی از گرمای مورد نیاز دفع شده از چیلر به محیط می باشد. عموماً کندانسور ظرفیت بالاتر از اواپراتور در چیلر به لحاظ انتقال حرارت دارد و این موضوع بیانگر این است که ظرفیت برج خنک کننده همواره بزرگتر از بار سرمایشی چیلر می باشد. به منظور محاسبه دقیق ظرفیت برودتی و توان گرما زدایی برج خنک کننده از دو فرمول اساسی زیر استفاده می‌شود:
الف) 2 * ظرفیت برودتی چیلر از نوع جذبی = ظرفت برودتی برج خنک کننده
ب) 1.3 * ظرفیت برودتی چیلر تراکمی = ظرفیت سرمایشی برج خنک کننده
در واقع چیلر جذبی به دلیل داشتن بخش ابزوربر یا جذب کننده همواره نیازمند ظرفیت بیشتری از گردش آب جهت خنک کاری می باشد و این موضوع به دلیل سیکل جذب آمونیاک و لیتیوم بروماید در جذب کننده می باشد.
بخش دوم) محاسبه میزان آب در گردش در سیکل کندانسور
به منظور محاسبه میزان استاندارد آب در گردش در چیلر های تراکمی و جذبی به ازای هر تن تبرید بار برودتی چیلر از دو فرمول اساسی زیر جهت محاسبه میزان دبی و فلو آب در گردش در کولینگ تاور استفاده می شود.
الف) دبی آب در گردش در برج خنک کننده (برحسب GPM) = 3* ظرفیت برودتی چیلر جذبی
ب) دبی آب در گردش در برج خنک کننده(برحسب GPM) = Q/5000 که در واقع Q همان ظرفیت برودتی چیلر برحسب Btu/h می باشد.
(gpm یا گالن بر دقیقه واح دبی آب میباشد که واحدهای دیگر آن لیتر بر دقیقه و متر مکعب بر ساعت میباشد)
بخش سوم)محاسبه هدپمپ سیرکولاتور در سیکل گردش آب بین کندانسور و برج خنک کننده چیلر
به منظور محاسبه هد و فشار پمپ سیرکولاتور جهت گردش آب بین برج خنک کننده و کندانسور چیلر از فرمول زیر استفاده می شود.
هد پمپ = افت فشار آب در برج خنک کننده + اختلاف فاصله نازل تا خروجی + افت فشار استاتیکی کندانسور+افت کلکتور+(1.5 * طول لوله کشی بین برج و چیلر)
اطلاعات بیشتر: محاسبات برج خنک کننده

اصول نصب و راه اندازی برج خنک کننده چیلر

اصول اساسی قبل از استارت برج خنک کننده چیلر و راه اندازی مدار کندانسور
submitted by dama-goostar to u/dama-goostar [link] [comments]

چکار کنیم اختلاف با باجناق به یک دردسر بزرگ تبدیل نشود!

چکار کنیم اختلاف با باجناق به یک دردسر بزرگ تبدیل نشود!
https://preview.redd.it/71os0ziggkn51.jpg?width=345&format=pjpg&auto=webp&s=2a32ab547ae470b85874d0f900f82993a863b3df
اختلاف با باجناق را چرا باید جدی بگیریم؟
از قدیم الایام تا به امروز، اختلاف باجناق ها و حل مشکلات آن ها، یکی از مسائلی بوده که بر حل مسائل زندگی زناشویی تاثیر زیادی گذاشته است. قبل از هر چیزی این موضوع را بگوییم که اختلافات دو باجناق نسبی است و ممکن است باجناق های زیادی هم مثل دو برادر و دو دوست در کنار هم زندگی عالی داشته باشند. اما متاسفانه در بعضی خانواده ها اختلاف های این دو آنقدر زیاد است که در فرهنگ ما، برای آن ضرب المثل هایی هم زده اند. مثل " هر وقت ژیان ماشین شد، باجناق هم فامیل می شه" ... خوب به نظر شما این موضوع نوعی پیشداوری است.
اما هم شما می دانید و هم ما که در اکثر مواقع دو با جناق چشم دیدن هم را ندارند. خوب مردی هم که به تازگی ازدواج می کند با این پیش زمینه، وارد عرصه زندگی جدید می شود و ناخودآگاه ذهنش درگیر می شود که آیا باجناقش سر جنگ با او را دارد؟ یا به او حسادت می کند؟ یا می خواهد به قول معروف زیر آب او را بزند. این مسائل ناخودآگاه وارد زندگی زناشویی میشود.
بیشتر بخوانید: پیامد های بی احترامی به خانواده همسر چیست؟

عوامل اختلاف باجناق ها چیست؟

1. مقایسه و رقابت
اولین عامل و مهم ترین عامل اختلاف باجناق ها، حسادت، رقابت و مقایسه است. شاید فکر کنید مردها به این چیزها اهمیت نمی دهند. صد البته اشتباه می کنید. مردها هم نسبت هم حس رقابت دارند و دوست دارند از همه بالاتر باشند. در رابطه با باجناق ها هم همینطور است. اغلب باجناق ها علاوه بر حس رقابت، به یکدیگر حسادت می کنند. مثلا احمد آقا فلان ماشین را دارد پس علی آقا باید ماشین مدل بالاتری داشته باشد. این مسائل در تمام خانواده ها کم و بیش وجود دارد.
2. تبعیض
نوع رفتار مادرزن و پدرزن با دامادها هم عامل مهمی در اختلاف باجناق هاست. مدیریت پدرزن ها و مادرزن ها بسیار مهم است. اگر بزرگتر ها در توجه و محبت خود جانب عدل و انصاف را رعایت کنند و به اختلاف ها دامن نزنند قطعا آرامش به زندگی فرزندانشان نیز برمی گردد.
اگر حس می کنید که نمی دانید چگونه این شرایط را مدیریت کنید یا اینکه نمی دانید با داماد خود چطور رفتار کنید، مشاوره خانواده را توصیه می کنیم. باید از یک فرد با تجربه، مشاوره و کمک بگیرید.
بیشتر بخوانید: حمایت از همسر در مقابل خانواده باید چگونه باشد؟

روش های برخورد با باجناق چیست؟

حسادت را کنار بگذارید
می دانیم سخت است اما از مهم ترین روش های برخورد با با جناق، کنار گذاشتن حسادت و چشم و هم چشمی است. علت این چشم و هم چشمی ها هم پایین بودن عزت نفس است. تا زمانی که خود را همانطور که هستید باور نداشته باشید همین آش و همین کاسه است. خودتان را با تمامی کمی و کاستی ها قبول کنید و تلاش کنید به فردی بهتر تبدیل شوید.
از دیگران بیش از حد توقع نداشته باشید
توقعات خود را از خانواده همسرتان، خانواده همسرتان و باجناقتان پایین بیاورید. باور کنید دنیا گلستان می شود. مثلا ممکن است یک روز حال باجناقتان خوب نباشد و رفتارش با شما بد باشد. این را به حساب خستگی و مشکلات بگذارید و به دنبال بهانه نباشید.
افراط و تفریط ممنوع
حفظ تعادل در رفتار مهم ترین روش برخورد با باجناق است. بعضی ها عادت دارند یا از این ور بام می افتند یا از آن ور... یا انقدر تعریف و تمجید می کنند که طرف مقابل دهانش از تعجب باز می ماند یا انقدر رفتارشان بد و زشت می شود که طرف مقابل می ماند چه کند.

آیا رفتار باجناق ها با هم روی روابط زناشویی هم تاثیر می گذارد؟

بله صد در صد. کوچکترین مشکلی در خانواده روی زندگی تمام اعضای خانواده تاثیر مستقیم دارد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم تا آنجا که می توانید رفتارتان را در مدیریت روابط خانواده همسر جدی بگیرید. اگر مشکلی دارید بهتر است از روش های دیگر آن را حل کنید و پای دیگران را وسط نکشید.

چطور می توان با باجناق بد کنار آمد؟

بهترین راه برای مدیریت این شرایط این است که کمتر یکدیگر را ببینید. اگر حس می کنید تمام راه ها را برای دوستی با او رفته اید و جواب نداده، بی محلی و بی توجهی بهترین راه است. در این صورت دیگر کسی از شما گله ای ندارد.

با باجناق حسود چه رفتاری داشته باشیم؟

در اکثر مواقع این حسادتها طبیعی بوده و ناشی از کمبودهای روحی روانی و مادی است. در این شرایط شما هر چقدر هم که بابت این رفتار ناراحت باشید و واکنش نشان دهید کاری از پیش نخواهد برد. بهترین راه این است که نسبت به رفتارهای او بی محلی و بی توجهی کنید. بی تفاوتی بدترین راه مجازات این فرد است. زمان و صبرتان کمک بزرگی به شما خواهد کرد.
بیشتر بخوانید: با خانواده شوهر باید چگونه رفتار کنیم؟

چرا برخی مردان با باجناقشون مشکل دارن؟

(دیدگاه مشاور خانواده)
یکی مساله که عمده شکایت خانم هاست اینه که همسرم با باجناقش رابطه خوبی نداره یا موقعی که میگم بریم خونشون میگه خودت تنها برو و یا پشت سر باجناقش بدگویی میکنه و من اذیت میشم و نمیدونم چه کار کنم؟ در پاسخ باید بگوییم که یکی از دلایل اصلی بوجود اومدن این مشکل میتونه رفتار و گفتار خود خانم ها باشه!!!
عجله نکنید و جبهه نگیرید صبر کنید 👇
خانم ها یه سوال: دقت کردید شما وقتی از زندگی خواهرتان برای همسرتان تعریف میکنید، اکثرا بابی میلی برای گوش دادن حرفاتون مواجه و شایدم دعواتون میشه🤔 در حالی که پیش خودتون میگید: مگه من چه حرف بدی زدم؟؟ من فقط داشتم برای شوهرم تعریف میکردمو اصلا هیچ فحشی ندادم ،چرا اون این کارها رو کرد؟؟؟؟

⬅️خانم ها اجازه بدید یه کم در مورد ویژگی های مردان باهاتون صحبت کنم!

یکی از ویژگی های مردان که خط قرمزشون هست و در این مورد شوخی ندارند کسب اقتداراست.
مثلا: اون خاطره منم منم کردن هاشون در اولین گفتگوی بین شما و ایشون رو یادتون میاد. دیدید هی میگفتن من از هیچی به اینجا رسیدم و خودم تنها تلاش کردمو و این قبیل حرفا. خوب هیچ از خودت سوال کردی چرا اینجوری حرف میزنه؟ خانم محترم شوهرتون داره با این حرفهاش ناخودآگاه بهت میگه من بزرگم پس بزرگیش خیلی براش مهمه!!!
خوب حالا تو داری از خانواده آبجیت حرف میزنی و این حقت هست و طبیعی هم هست و حرف بدی هم نمیزنی و اصلا شاید هیچ هدفی جز گفتگو کردن نداری و شاید تنها هدفت این باشه که شوهرت بهت بیشتر توجه کنه!! مثلا: میگی شوهر خواهرم برای خواهرم یه مانتو و یا یه انگشترخریده و یا خواهرم رو برده رستوران اما یکدفعه میبینی شوهرت ناخودآگاه در برابر حرفات جبهه میگیره و از تو میخواد بس کنی و به باجناقش بد و بیراه میگه و یا به او تهمت میزنه و... شما هم پیش خودت میگی مگه من چی گفتم؟؟😤

⬅️شاید هیچ حرف بدی نزدی ولی کافیه از نگاه مردت بهش نگاه کنی!

👈این رو بدان با این شیوه حرف زدن از نگاه مردت داری ناخودآگاه اونو با باجناقش مقایسه و کوچیک میکنی😁 مثلا: وقتی داری بهش میگی باجناقت خواهرم رو برده مسافرت این از نگاه مردت یعنی تو عرضه این کارو نداری😡 یا وقتی بهش میگی باجناقت برا آبجیم فلان چیزو خریده این ازنگاه مردت یعنی تو به فکرم نیستی😡 حتما میگی چرا اینجوری فکر میکنه در حالی که خودت این نیت رو نداری؟؟ هدف مردان از گفتگو،کسب اطلاعات است. در حالی که خانم ها فقط هدفشون ازگفتگو، گفتگوست!!!
⬅️خوب مردت احساس میکنه وقتی باهاش حرف میزنی داری بهش میفهمونی که برو از باجناقت یادبگیر که داره چه کار میکنه!!! از طرفی شوهرت دچار یه دوگانگی میشه که من خیلی کارها برای خانمم کردم ولی چرا اونا رو نمیبینه؟ و رستوران رفتن و انگشتر و مانتو خریدن باجناقم را تو چشمم میکنه!!! پس خانم ها مواظب باشید که در موقع صحبت با شوهرتون این حسو بهش ندید که داری کوچیک و مقایسه اش می کنی و یا رفتارهای شوهرتو نمیبینی و ...

⬅️خوب ممکنه بگید یعنی ما خانم ها دیگه نباید در مورد باجناقش حرف بزنیم؟؟

جواب اینه که نه حرف بزنید ولی شکل حرف زدن رو یاد بگیرید جوری که اونا احساس کوچیکی نکنن!!
⬅️پس مشکل بیشتر از اینکه محتوای حرفاتون باشه شکل حرف زدنتونه میتونید مثالهای بالا رو اینجوری بگید که: خواهرم با شوهرش رفتن اون رستورانی که منو قبلا بردی اونجا و یا خواهرم اینا دیروز با شوهرش رفتن و یک انگشتر مثل اون انگشتری که تو برام خریدی خریدن دقت کنید در مثالهایی که مردتون ناراحت شد جمله با شوهر خواهر شروع و داخلش محبت های رفتاری شوهرت ذکر نشد. در حالی که در مثالهای بعدی جمله با خواهرت شروع شد و در اون ذکری هم از رفتارهای شوهرتون شد پس هم مقایسه نشد وهم متوجه شدشما محبتشو دیدی🙏
📢یه نکته مهم: خانم عزیز ممکنه بگی شوهرم برام انگشتر نخریده و رستوران نبردتم و این کارها حالا چه کار کنم؟
جواب اینه که اگرهدفت اینه که این کارها رو برات بکنه روش و شیوه بیانش این جور نیست و اگرم بگی نه هدفم این نیست آیا لزومی داره این بخش رو براش تعریف کنی؟؟؟؟ ✅فهم وانجام همین نکات ظریف درزندگیتون بجای تخریب رابطه باجناق ها،تحکیم رابطه اونا رو بوجود میاره.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.
submitted by zeinabfatemi to u/zeinabfatemi [link] [comments]

بهترین فصل شستشوی فرش کدام است؟

اگر شستشوی فرش‌های خود را به قالیشویی‌ های مدرن بسپارید نگران چندانی برای انتخاب فصل مناسب جهت شستشوی فرش ندارید. چرا که کار شستشو در فضاهای مسقف انجام می‌شود و همچنین فرش‌های شما در سوله‌های سقف‌دار خشک می‌شود. با این حساب فرش شما از چند دردسر دور می‌ماند؛ در فصل زمستان با بارش‌های ناگهانی باران یا برف خیس نمی‌شود و در تابستان با تابش نور خورشید فرش شما کمرنگ نمی‌شود. در ادامه می‌خواهیم درباره بهترین فصل شستشوی فرش صحبت کنیم. شستشوی فرش در خانه آن‌قدر دغدغه دارد که قید آن را می‌زنیم. البته در زندگی‌های آپارتمانی امروزی چنین کاری محال ممکن است. صحنه زیبایی ایجاد نمی‌شود که هر همسایه‌ای در هر زمان که دلش خواست فرش خود زیر بغل بزند و در حیاط آپارتمان آن را بشوید. البته این کار مشکلات دیگری هم دارد، مصرف بیش از حد آب و کمبود فضای پشت بام برای شستشو که در نهایت آسیبی هم به ایزوگام و سقف آن می‌رسید هم در نظر بگیرید.

نظافت فرش فصل ندارد!

زمانی که بر روی فرش مورد نظر آثار کثیفی و انواع لکه را ببینیم، دیگر به بهترین فصل شستشوی فرش فکر نمی‌کنیم. حالت بدتری هم وجود دارد که فرش در اثر این کثیفی‌ها بوی بدی هم از خود ساطع کند. در چنین مواقعی سریعا با یک قالیشویی مدرن تماس می‌گیریم یا خودمان دست به کار می‌شویم. در گذشته شستشوی فرش برای کوچک‌تر حتی تفریح بود! وقتی میفهمیدیم قرار است فرشی تمیز شود، آن را کف حیاط پهن می‌کردیم و پاچه‌های شلوارمان را بالا می‌زدیم. با ترکیب آب و کف شستشو آغاز می‌شد. اما پس از شستشو چشممان به آسمان می‌افتاد که اگر خورشیدی باشد، آن را بر روی پشت بام پهن می‌کردیم و چند روزی برای خشک شدن به آن مهلت می‌دادیم. اما اگر هوا بارانی بود روزهای بیشتری را برای خشک شدن فرش باید صبوری می‌کردیم. در گذشته‌های دورتر که قالیشویی‌ها با این تعداد به رسمیت شناخته نمی‌شدند، در روزهای پایانی سال شاهد فرش و قالی‌های رنگارنگ که از پشت بام آویزان بودند، می‌شدیم. فرش‌هایی که به دست خودمان شسته و پهن می‌شدند تا برای آغاز سال جدید تمیزی و پاکی به خانه ما بیاورند. اما گاهی اوقات باران بهاری کاسه و کوزه‌مان را می‌شکست و هر تعدادی فرش را که شسته و پهن کرده بودیم را خیس می‌کرد. از آن جایی که آن روزها معضل آلودگی هوا وجود نداشت، اقدام به شستشوی دوباره فرش نمی‌کردیم و تنها برای خشک شدن فرش باید زمان بیشتری منتظر می‌ماندیم.

پایان سال و دغدغه خانه تکانی

خانه تکانی یکی از آیین و مراسم معروف ما ایرانی‌ها در روزهای پایانی سال است. اگر آقا و بانوی خانه هر دو شاغل باشند کار خانه تکانی زودتر هم آغاز می‌شود. اما مهم‌ترین کاری که برای خانه تکانی انجام می‌دهیم این است که تکلیف پاکیزه شدن فرش‌ها را مشخص کنیم. خیلی از افراد فرش‌های خانه را به صورت سالانه شستشو می‌دهند و معمولا این برنامه شستشو در پایان سال علنی می‌شود. خودتان تصور کنید که تا چه حد سر کارخانه‌های قالیشویی می‌تواند شلوغ شود! از آن‌جایی که همه ما می‌خواهیم سال نو را با خانه و وسایل تمیز آغاز کنیم، اما شستن فرش‌ها گاهی ما را از این توقع دور می‌کند. به عنوان یک پیشنهاد به شما می‌گویم که تا حد امکان فرآیند شستشوی فرش را جلو بیندازید. برای مثال ماه‌های دی و بهمن زمان‌های مناسب‌تری برای تماس با قالیشویی است. با این حساب می‌توانید در ترافیک کمتری از صف قالیشویی ماه اسفند بمانید. اگر تصور می‌کنید در فاصله زمانی یک تا دو ماه قبل از سال نو فرش شما کثیف می‌شود می‌توانید از کاورهای فرش و روفرشی استفاده و به نظافت آن دقت کنید. اما اگر بخواهید کلی‌تر در نظر بگیرید بهترین فصل شستشوی فرش می‌تواند فصل بهار و تابستان باشد. در این فصول هوا رطوبت کمتری دارد و فرش شما به راحتی خشک می‌شود.
submitted by ghalishoienovin to u/ghalishoienovin [link] [comments]

برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده فایبرگلاس

📷
برج خنک کننده فایبرگلاس (fiberglass Cooling Tower) نوعی برج خنک کننده یا کولینگ‌تاور با بدنه کامپوزیت یا فایبرگلاس می‌باشد. برج خنک کننده فایبرگلاس(فایبرگلس) منبع سردکننده آب داغ برگشتی از چیلر یا ماشین‌های صنعتی می‌‌باشد. برج خنک‌کن فایبرگلاس مبدل خنک کننده آب توسط هوا می باشد. آب داغ در این تجهیز توسط هوای محیط بیرون سرد می‌شود. گرمای مازاد آب از بالای برج خنک‌کننده فایبرگلاس به بیرون تخلیه می‌شود. آب خنک شده در کولینگ تاور فایبرگلاس تا دمای مرطوب کاهش دما پیدا می کند. در اثر فرآیند تماس آب و هوا در برج خنک کننده آب تبخیر می شود. تبخیر آب سبب افزایش رطوبت هوای خروجی می شود. بخارات آزاد شده از آب به صورت رطوبت به هوای آزاد هدایت می شود.
عملکرد برج خنک کن فایبرگلاس
تلفیق رطوبت با هوای محیط باعث می شود که هوا به حالت اشباع (رطوبت 100) برسد. آب نیز به دلیل مذکور در برج خنک‌کننده فایبرگلاس تا نزدیکی دمای مرطوب محیط کاهش می‌یابد. فایبرگلاس دارای قابلیت نفوذپذیری کمتری در برابر گرمای محیط می‌باشد. این موضوع در برج خنک‌کننده سبب افزایش راندمان یا کارایی می شود. امروزه برج خنک کننده فایبرگلاس نگاه‌های بسیاری از صنعتگران را به خود جلب کرده است. صنعت فایبرگلاس با پیشرفت روز افزون همراه می‌باشد. در آینده نزدیک بر کاربرد این ترکیب ارزشمند (فایبرگلس) افزوده می‌شود. ساخت سریع ، عدم رسوب پذیری و عدم خوردگی از مهمترین مزایای این ترکیب می‌باشد. سبک بودن، لرزش و ارتعاش پایین نیز از دیگر مزایای کامپوزیت‌ها قلمداد می‌شود.
انتقال گرما در برج خنک کننده فایبرگلاس
انتقال گرمای برودتی:
آبی که در برج خنک کننده فایبرگلاس توسط هوای سرد بیرون خنک می شود از دو روش اساسی گرما از دست می دهد. روش اول بر اثر اختلاف دمای آب داغ با هوای بیرون می باشد که به این گرمای از دست رفته انتقال برودتی می گویند. در اثر پدیده انتقال گرمای برودتی در برج خنک کن فایبرگلاس ، آب با توجه به میزان هوادهی و اندازه دمای محیط خنک می شود. به هر میزان حجم هوای بیشتری را بتوانیم در تماس با آب قرار دهیم میزان انتقال برودتی نیز بیشتر خواهد شد. در بسیاری از موارد در فصول گرم با افزایش دمای خشک و نزدیک شدن دمای محیط به دمای آب داغ این میزان کاهش می یابد.
انتقال گرمای محسوس:
روش دوم در کاهش دمای آب در کولینگ تاور فایبرگلس ، تبخیر و آزاد شدن گرمای محسوس آب می باشد. در واقع برای تبخیر درصدی از جریان آب داغ گرمایی نیاز است که این گرمای محسوس از خود جریان آب گرفته می شود. آب پس از تبخیر به صورت بخارات وارد هوای خشک ورودی شده و اشباع می گردد. میزان رطوبت هوا به هر میزان کمتر باشد گرمای محسوس بیشتری از آب گرفته می شود و آب خنک تر خواهد شد. به دلیل همین موضوع عملکرد برج خنک کننده فایبرگلاس در محیطهای خشک ( دارای رطوبت کم) بهتر می باشد. گرمای محسوس همواره بیشتر از میزان گرمایی است که بر اساس اختلاف دمای آب و هوا جابجا می شود.
دلیل نامگذاری برج خنک کن فایبرگلاس
دلیل نامگذاری اصلی این ماشین برودتی ساختار کامپوزیتی قطعات بدنه می‌باشد. فایبرگلاس(FRP) در اصل مخفف Fiber Resistance Polymer می‌باشد. فایبرگلاس FRP به معنی فیبر یا ساختار شیشه مقاوم شده توسط پلیمر می‌باشد. بدنه فایبرگلس بکار رفته در برج خنک کننده بدنه‌ی تقویت شده توسط الیاف شیشه و پلیمرها یا رزین ها می‌باشد. رزین بافت اصلی چسب مانند در قطعات کامپوزیت به شمار می آید. رزینها به عنوان پلیمر در این ترکیب بکار برده می‌شود. الیاف شیشه نیز مستحکم کننده ترکیب فایبرگلاس در کولینگ تاور می‌باشد. ترکیب الیاف شیشه یا با پلیمر امروزه در انواع فایبرگلاس FRP و GRP دیده می شود. نوع الیاف و رزین بکار رفته در فایبرگلاس بیشترین تاثیر در کیفیت نهایی این محصول دارد. الیافهای اروزیل ، سوزنی و حصیری رایج ترین الیاف در تولید قطعات کامپوزیت می باشد. در برج خنک کننده بیشتر از ترکیب الیاف‌ها و رزینهای مختلف جهت تقویت استحکام بدنه استفاده می‌شود.
الیاف‌های حصیری مقاومت فشاری سازه را افزایش می‌دهند و الیاف‌های سوزنی نیز در مقابل تنش‌های کششی استحکام بیشتری دارند. ترکیب این دو الیاف شیشه با پرکننده یا الیاف پودری (اروزیل) سبب افزایش استحکام نهایی می‌شود. استحکام نهایی کامپوزیت در کولینگ تاور علاوه بر نوع الیاف به مدل رزین نیز وابسته است. رزین‌های تیپ پلی‌استر دسته غیراشباع پرکاربردترین نوع رزین در تولید برج خنک کننده کامپوزیت می‌باشد. رزین های پلی استر غیر اشباع به دو دسته ایزوفتالیک و ارتوفتالیک تقسیم می شود. اکثر سازندگان برج خنک‌کننده از رزین نوع ارتوفتالیک در ساختار قطعات بدنه کامپوزیتی استفاده می‌نمایند. تفاوت اصلی این دو رزین در نوع بافت پلیمری و زمان پخت آن‌ها می‌باشد. استحکام نهایی بدنه برج خنک‌کننده با ایزوفتالیک بیشتر از ارتوفتالیک می‌باشد.
📷
عوامل کلیدی در کاربرد برج خنک کن فایبرگلاس
کاربرد و وظیفه مهم و اساسی کولینگ‌تاور فایبرگلس کاهش دمای آب می‌باشد. برج‌های خنک کننده فایبرگلاس در کاربرد خنک‌کاری روغن نیز بکار می‌رود. این ماشین می‌تواند دمای آب را در فصول گرم تا نزدیک دمای 20 تا 25 درجه کاهش دهد. آب سرد می تواند سبب تعدیل دمای کندانسور چیلر در فصل تابستان گردد. همچنین این سیال خنک نیز می‌تواند سبب خنک شدن دستگاه‌های صنعتی بزرگ شود. ماشین آلات صنعتی همانند کوره ذوب، دستگاه تزریق و برج تقطیر شدیداً نیازمند کاربرد کولینگ‌تاور می‌باشند. در تحلیل کاربری انواع ماشین های برودتی تبخیری این تجهیز بالاترین سطح رضایتمندی را جلب نموده است.
کولینگ تاور به دلیل تماس دائم با جریان آب دائماً تحت رسوب و خوردگی می باشد. رسوبات تشکیل شده در قطعات داخلی گاه می تواند ضررهای جبران ناپذیری وارد نماید. پیامدهای رسوب و گرفتگی قطعات داخلی در بیشتر موارد سبب کاهش کارایی یا راندمان می شود. بهره‌گیری از برج خنک کننده فایبرگلاس یکی از راهکارهای مقابله با این معضل می باشد. این مدل به دلیل داشتن بدنه کامپوزیتی مقاومت شیمیایی بالایی دارد. همچنین فایبرگلاس بکار رفته در تولید این تجهیز اثرپذیری بسیار کمی در برابر خوردگی دارد. رسوب‌گذاری انواع کاتیون‌های نمکی نیز بر روی شبکه فایبرگلاس به شدت کندتر و کمتر می‌باشد.
انواع کاربری برج خنک کننده فایبرگلاس
در این نوع کاربری از برج خنک کننده فایبرگلاس عموماً از کولینگ‌تاورهایی با ظاهر مدور به رنگ سفید در پشت‌بام ساختمانها استفاده می‌شود. وظیفه برج‌خنک‌کن فایبرگلس سرد نمودن آب کندانسور چیلر در موتورخانه می‌باشد. برج خنک کننده چیلر قالباً کاربرد بیشتری نسبت به کاربری صنعتی دارد. افزایش روز افزون سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی در ساختمانها سبب کاربرد بیشتر کولینگ‌تاور در این کاربری می‌گردد. برجهای فایبرگلس یا کامپوزیت در برخی از موارد به صورت دمونتاژ ارائه می گردد. اگر یک ساختمان قابلیت جایگذاری این تجهیز را نداشته باشد ، برج خنک کننده فایبرگلاس به صورت دمونتاژ ارسال و در محل ساختمان مونتاژ می‌گردد.
در کاربری صنعتی برج خنک کننده با بدنه فایبرگلاس این تجهیز امروزه از استقبال زیادی در صنایع مختلف برخوردار گشته است. به دلیل عملکرد و راندمان بالای کولینگ تاور فایبرگلاس امروزه در بیشتر صنایع از انواع برج خنک کننده فایبرگلس با استراکچر مکعبی یا مستطیلی استفاده می‌شود. سیستم‌های تعدیل کننده برودتی به دلیل شرایط صنعتی در کشور کاربرد فراوانی دارند. امروزه صنعت تولید پویاتر از همیشه در مقایسه با صنعت ساختمان فعال است. در صنعت تولید مهمترین اصل تولید بدون وقفه می‌باشد. یکی از مزایای کولینگ‌تاور فایبرگلاس تعمیر و نگهداری آسان و راحت می‌باشد. با استفاده از این مزیت صنعت تولید با بالاترین راندمان به کار خود ادامه خواهد داد.
انواع مدل های تولیدی برج خنک کننده فایبرگلاس
به صورت مختصر می‌توانیم دسته‌بندی برج خنک کننده فایبرگلاس را به شرح ذیل بیان کنیم.
سیستم‌های برودتی فایبرگلاس در یک طبقه‌بندی کلی در دو زیرگروه مدار باز و مدار بسته تقسیم می‌شود. سیستمهای برودتی مداربسته خود نیز با توجه به نوع کاربری به دو طبقه هیبریدی و خشک تقسیم می‌گردد. برج‌های مداربسته در قیاس با نوع باز هدر رفت آب کمتری دارد یا مصرف آب اصلاً ندارد. به دلیل برخورد هوا با آب تحت سطح تماس واسطه(کویل) تبخیر در کولینگ‌تاورهای فایبرگلس اتفاق نمی‌افتد. سیستم‌های مدار بسته آب را بدون تبخیر و رسوب سرد می‌کند و سیستم های مدا باز آب را با ایجاد بخار خنک می‌نماید. عدم تشکیل لایه‌های رسوب در مبدل‌های کندانسور تجهیزات گرمازا از مهمترین مزیت‌های برج خنک کننده مداربسته به شمار می‌آید.
برج خنک کننده فایبرگلاس مدارباز به دو دسته جریان مخالف و متقاطع تقسیم می‌شود. ظاهر کولینگ‌تاور جریان متقاطع یا کراس فلو قالباً به شکل مستطیلی می‌باشد. مدل جریان مخالف یا کانترفلو نیز به صورت مکعبی یا گرد تولید می‌شود. مدل‌های مکعبی به دلیل سیستم توزیع آب مطلوب و راندمان بالا کاربرد بیشتری دارد. آب سرد شده در سیستم‌های برودتی مکعبی به دلیل داشتن ارتفاع بیشتر تا دمای کمتری کاهش می‌یابد. دمای آب خروجی سرد از کولینگ‌تاور فایبرگلاس مکعبی سه درجه بالاتر از دمای وت بالب محیط می‌باشد. در سیستم‌های مدور دمای آب سرد حدود 5 درجه بالاتر از دمای اشباع محیط کاهش می‌یابد.
مزیت‌ها و محاسن اصلی برج خنک کننده فایبرگلاس
بخش‌های مختلف فایبرگلاس برج خنک کننده
پنلها (Panel) دیواره‌های اصلی بدنه فایبرگلاس کولینگ‌تاور می‌باشند. پنلها می‌توانند به صورت ماژولار به بخشهای دیگر متصل شوند و فریم نهایی را تشکیل بدهند.
ستونی (Column) از یک سو به پنلها و از سوی دیگر به بیسین و لوور متصل می‌شود. وزن اصلی فن دک یا فن استک توسط ستونی بر روی سازه تقسیم می‌گردد.
تشتک (Basin) در زیری ترین بخش تحتانی برج خنک کننده قرار می گیرد . آب سرد پس از عبور از پکینگها در تشتک یا بیسین جمع می شود . این آب خنک جمع شده توسط پمپ سیرکولاتور وارد مدار خنک کاری می شود.
کرکره مکش هوا (Louvre) در بخش ورودی هوا به صورت پره ای قرار می گیرد . هوای مکش شده فن از این دریچه ها به داخل برج خنک کننده هدایت می شود. لوورها قالباً از دو نوع لانه زنبوری یا تیغه‌ای در کولینگ تاور بکار می‌روند.
گلویی خروجی هوا (Fan Deck) به صورت یک محفظه دودکش مانند در قسمت بالایی قرار داده می شود . هوای گرم و اشباع خروجی از این بخش به محیط بیرون هدایت می شود. فن دک به صورت یک مخروط واگرا در قسمت فوقانی برج قرار می‌گیرد.
نسل جدید تولید قطعات فایبری یا کامپوزیتی فرآیند پالتروژن می باشد. قطعات پالتروژنی به صورت قوطی یا نبشی از متریال الیاف و رزین (فایبرگلاس) تولید می شود. این قطعات در برج خنک کننده جایگزین ساپورتهای فلزی شده است.
نحوه تولید برج خنک کننده فایبرگلاس
ابتدایی ترین مرحله از تولید کولینگ تاور، ساخت قطعات بدنه می باشد. بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده همانطور که بیان شد اجزای مختلفی دارد. اجزای مختلف بدنه فایبرگلاس به صورت مجزا در مرحله ابتدایی توسط قالب گیری تولید می شوند. هر یک از اجزای فایبرگلاس دارای قالب معین و اندازه مشخص می باشد.
پس از مرحله قالب گیری قطعات بدنه قطعات را از داخل قالب جدا می‌نماییم. قطعات فایبرگلاس برج خنک کننده را به مدت مشخص در معرض تابش نور خورشید قرار می‌دهیم. تابش نور خورشید سبب پخته شدن و قوام یافتن رزین در بافت داخلی فایبرگلاس می شود. پس از تکمیل فرآیند پخت توسط تابش نور خورشید قطعات بدنه برج خنک کننده پرداخت می شوند.
اجزای فلزی برج خنک‌کننده عبارتند از کاهش دور – فن یا پروانه – اسپرینکلر و قطعات نگهدارنده موتور و فن. اجزای فلزی هر یک توسط دستگاه‌های تراشکاری و ریخته‌گری تولید می‌شوند. فرآیند قالب‌گیری، ریخته‌گری، تراشکاری و بالانس از مراحل اصلی ساخت این بخش محسوب می‌شود.
قطعات پلاستیکی یا پلیمری کولینگ تاور عبارتند از: نازل ، قطره گیر ، لوله ، بست کمربندی و پکینگ مدیا . این قطعات پلیمری هر یک در قالبهای مشخص توسط دستگاه های تزریق پلاستیک تولید می شود. برخی از قطعات پلاستیکی به صورت شیت های پلیمری تولید می شوند. این شیت ها در دستگاه قالب گیری دیگر توسط پیم یا اتصال چسب متصل می شوند. پس از اتصال ورق ها قطره گیر و پکینگ به صورت بلوکی درون برج خنک کننده بکار برده می شوند.
این مرحله نهایی ترین بخش تولید برج خنک کننده فایبرگلاس به حساب می‌آید. مونتاژ و یا سر جمع کردن قطعات در کنار یکدیگر مستلزم یک نقشه انفجاری است. نقشه انفجاری دستگاه عموماً قبل از فرآیند مونتاژ در اختیار واحد تولید قرار می گیرد. واحد تولید و مونتاژ مطابق با نقشه انفجاری دستگاه را مونتاژ می نمایند. مونتاژ نهایی برج خنک کننده می تواند در کارخانه و یا در محل پروژه صورت پذیرد.
submitted by dama-goostar to u/dama-goostar [link] [comments]

OtakuGamer - أوتاكو قيمر - YouTube دار المصطفى بأم الحمام الشيخ عبد الحميد المرهون الليلة السادسة FXOPEN كيف تنظم الى حساب بام في مقلب احمد خميس يكسر مكياج مشاعل ... دار المصطفى بأم الحمام ليلة مولد النبي محمد (ص) مع الخطيب الشيخ عبدالحميد المرهون 1440

از ابتدای تیرماه ۹۵ دیگر شیوه قدیمی مشاهده اینترنت موجودی حساب‌های بانک ملی ایران کار نخواهد کرد و مشتریان بانک ملی باید از شیوه جدید دریافت موجودی حساب بانک ملی از طریق بام یا همان اینترنت بانک جدید بانک ملی برای ... افتتاح حساب از طریق سامانه بام بانک ملی ایران بانک ملی ایران برای مشتریان خود امکان افتتاح حساب بدون حضور در شعبه را فراهم کرد. ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۰۰:۰۰:۰۰; 204205 مشتریان گرامی در صورت تمایل به استفاده از خدمات صورتحساب می توانند در سامانه بام عضو شوند. ثبت نام در سامانه خدمات اینترنتی بانک ملی ایران>> افتح حساب بام pamm خاص بك مع شركة فيبو جروب. ابدأ استثمار المال في الفوركس. سامانه بام بستر ارائه خدمات بانکداری الکترونیک به مشتریان حقیقی و حقوقی بانک ملی ایران است که استراتژی تسهیل و تسریع ارائه انواع خدمات بانکی به مشتریان را دنبال می کند.

[index] [8591] [11258] [7616] [5629] [8925] [12714] [4509] [2599] [3433] [5654]

OtakuGamer - أوتاكو قيمر - YouTube

طريقة أضافة مستخدم جديد الى ويندوز 10 بدون أيميل-----المدونة ... من اجل فتح حساب في الاف اكس اوبن والانضمام الى حساب "PAMM" اتبع الخطواط التالية: 1- سجل في موقع الاف اكس اوبن ... قراءة الشيخ عبدالحميد المرهون في قاعة دار المصطفى بأم الحمام (17- ربيع اول 1440) حساب دار المصطفى في الفيسبوك ... حساب تعليمي تحميل : https://www75.zippyshare.com/v/7gZxgtE9/file.html‏ Social Media : شريف غزاله و مصطفي المصري ‏ Track: بنت الجيران ...

#

test2